Blog

2020-2021 Makyaj Modası Nasıl Olacak?

2019 2020 makyaj modasi nasil olacak

2020-2021 kış makyaj modasını yakından takip eden kadınlar için derlemiş olduğumuz yazımızı inceleyebilirsiniz. 2020-2021 kışında kadınlar oldukça şık ve güzel bir makyaj trendi bekliyor.

2020-2021 Makyaj Modası Nasıl Olacak?

Bu yıla damgasını vuracak olan makyaj modası arasında bu yıl ilk olarak kaşlar ön plana çıkıyor. Kalın kaşların son dönemlerde moda olduğunu biliyoruz. 2019 yılının başlarında da makyaj modasında doğallık ön planda idi. Yine 2019 yılına başlarken de aynı makyaj modası devam ediyor. Makyajınız yapmadan önce doğal bir kaşa sahip olmanız oldukça önemlidir. Eğer kaşlarınız ince ise ve seyrek bir kaş yapınız var ise o zaman kaş kalemlerinden yardım alarak kalın ve doğal kaşlara sahip olabilirsiniz. Ama kaşlarınızı kendi halinde bırakarak doğal ve kalın kaşlara sahip olmanız da sadece birkaç haftalık bir sürenizi alacaktır.

2019 2020 makyaj modasi nasil olacak 1Kaşlarınıza form ve hacim verdikten sonra gelelim kapatıcı ürünlerinin nasıl kullanılacağına. Kapatıcılarda ışıltılı ve yüze canlılık veren ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle daha canlı ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı şekilde allık seçiminizde de doğal tonlardan tercih etmeniz gerekmektedir. Nasıl olmalı diye soruyorsanız sizlere kesinlikle dudakların veya sadece gözlerin ön plana çıkacağı bir moda akımı olacak diyebiliriz. Bunun için de sizler de bu modaya ayak uydurmak isterseniz sadece gözlerinizin ön plana çıktığı bir makyaj yaparak dudaklarınızı daha sade ve mat tonlarda renklendirebilirsiniz. Aynı şekilde hafif bir göz makyajı yapacaksanız bu kez da dudaklarınıza vurgu yapmak için daha canlı ve dikkat çekici renkler ile dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

2020-2021 kış makyajında en çok dikkatleri çeken bir diğer önemli nokta da kirpikler olacak. Bir veya iki rimeli karıştırarak oldukça belirgin kirpiklere sahip olabilirsiniz. Üstelik bunun için bir adet kirpileri uzun gösteren ve bir adet de kirpikleri dolgun gösteren rimel ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Aynı şekilde göz kaleminin modası da yine hızlı bir şekilde devam ediyor. Makyaj modasında geri kalmamak için ise kesinlikle buğulu göz makyajını göz ardı etmemelisiniz.