Blog

2020 Kış Yaz Modası: Duygularınızı Ön Plana Çıkarın!

2020 kis yaz modasi duygularinizi on plana cikarin

2020 Kış Yaz Modası: Duygularınızı Ön Plana Çıkarın!

Herkesin kendine ait bir stili ve kendini iyi hissettiği makyaj tarzı vardır. Yeni sezonda da kendi düzenini değiştirmeden ama yapılan önerileri dikkate alan kadınlar, çevrelerine ışık saçmaya devam edecek. Her zaman çekici ve kadınsı görünmek isteyen kadınlar tüm bunları makyajı ile bütünlemekte. Fakat kendimize yakışanı bulmak hiç de kolay değildir. Uzun zaman sonunda ben buyum diyeceğimiz makyaj, artık yüzümüzün bir parçası olur. Kişilikler gibidir makyaj. Romantiklere, hırçın takılanlara ve geleneksel olmayı sevenlere ayrı ayrı makyaj türleri önerilmektedir.

Makyaj yapmanın, bakımlı olmanın ne günü ne ayı ne de mevsimi vardır. Kadınlar, her daim hoş görünmeyi, göze hitap etmeyi isterler. Bu yaza hakim olan renkler genelde her kadının da sevebileceği pembe, bordo ve mordur. Morun tonlarının hakim olduğu bu yaz da yine kadınlar göz alıcı olmaya devam edecekler.

2020 kis yaz modasi duygularinizi on plana cikarin 1Duygusal kişiliğe sahip kadınlar genellikle pembe ağırlıkta renkleri tercih etmekte. Far olarak cilde uygulanacak olan bu renk, yine mor ile kombinlenirse yüzünüzde farklı bir imaj bırakacak aynı zamanda da tarzınızı elden bırakmamış olacaksınız. Göze uygulanan bu çarpıcılık maskara ile desteklendiğinde harika duygusal, romantik kadınlar karşımıza çıkıyor.

Asi kişiliğim var diyenlerin makyajına gelince… Asi deyince aklımıza genelde gotik tipi gelir. Simsiyah gözler, siyah sert makyajlar, dağınık saçlar siyah kıyafetler… Oysa ki 2020 yaz makyaj trendinde bu yıl sadelik asiliğin vazgeçilmez bir parçası oluyor. Fondöten ile cildin tüm pürüzleri kapatılıp, sade bir allıkla canlılık verildikten sonra maskara ile gözlere hacim katmayı unutmayın. İstenilirse eyeliner kullanılabilir. Fakat asilik burada değildir. Asilik, dudaklara sürülen kırmızı rujlarda saklıdır. Kadifemsi kırmızılar, bordolar size çarpıcılık katacak, böylelikle tatlı kimliğinizin altında asi halleriniz yatacaktır. Klasik makyaj tipini sevenler ise sadelikten yana olmalılar. Cildi en iyi şekilde nemlendirdikten sonra fondöten ve pudrayla cildin tonlarında kapatmalı, allığını yoğun olmayan hafif tonlardan seçmelidir. Göze uygulanan far renkleri altın rengi, mavi, turkuaz tercih edilebilir. Aynı tonlarda göz altına da devam ettirebilirsiniz. Dudaklarınız için dudak kalemi tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız rujlar mat ve dudak rengine yakın olursa sizi klasiklikten ayırmayacaktır. Her zaman en sevdiğiniz halinizle olun, kendinizi daha iyi ve mutlu hissedeceksiniz.