Blog

2020 Makyaj Modasında Doğal Tonlar Ön Planda!

2020 makyaj modasinda dogal tonlar on planda

Bu yıl elbise ve takıların yaprak ve çiçek desenlerinden ilham alması ve şekillenmesi sonucu doğal bir konsept yaşanmaya başlandı. Bu esinti kendini makyaj dünyasında da hissettirdi. Daha doğal makyaj akımı 2020 makyaj modasının belirleyicisi oldu.

Doğal makyaj her zaman için en güzelidir. Ten renginize, saç renginize, kıyafetlerinize en uygun makyaj renklerini tercih etmelisiniz. Bu durumda makyajınızın son derece güzel duracaktır. Ancak aksi durumda makyajınız pek de harika bir görüntü olmayacaktır. Peki doğal makyajda doğal tonlar nasıl elde edilir?

2020 Makyaj Modasında Doğal Tonlar Ön Planda!

2020 makyaj modasinda dogal tonlar on planda12020 makyaj modasında en çok kullanılacak renkler, bronz tonlar, kahve tonları ve açık griler olacak. Kışın kapalı havasına inat ışıl ışıl bir cilt ve yanaklarda doğal dalgalanma hissedilecek. Özellikle de koyu renk tene sahip olan kadınlara mükemmel derecede yakışan kahve tonları ve gri renkler esmerler harika gösterecek. Ancak daha açık renkte tene sahip olan kadınların şeftali ve pembe tonları kullanması daha doğru olacaktır. Çünkü açık renge sahip kişilerde şeftali ve pembe tonları daha doğal durmaktadır.

Bu yıl yüzün odak noktası dudaklar olacak. Dudaklarda bordo rengin çekiciliği yoğun ve iddialı şekilde kendini gösterecek. Dudak makyajında koyu renk tene sahip olan kadınların yine koyu renkte ruj tercihleri yapması daha doğru olacaktır. Aynı zamanda koyu renk tene sahip olanların ruj seçimlerini mat olandan yana kullanmasının da daha doğal görüntü elde etmesine yardımcı olacağı söylenmektedir. Ancak açık renk tene sahip olan kadınların pembemsi, şeftali gibi açık tonları kullanması 2019 moda trendleri arasında. Aynı zamanda yine açık renk tene sahip olan kadınların mattan ziyade tercihlerini parlak rujlardan yana kullanmaları hem trendler için hem de doğallık için iyi olacaktır. Ama her ne olursa olsun herkesin kendine yakışan tercih etmesi en doğru olanıdır.