Blog

2020 Makyaj Modasında Öne Çıkan Detaylar!

2019 Makyaj modasinda one cikan detaylar

2020 Makyaj Modasında Öne Çıkan Detaylar

Moda denilince akla ilk olarak kıyafetler değil makyaj da gelmektedir. Makyaj modasını yakından takip eden kadınlar için 2020 makyaj modasında öne çıkan detaylar ile ilgili derlemiş olduğumuz yazıyı hazırladık. Bu keyifli yazımızda 2020 yılında moda olan makyaj detaylarını ve makyaj yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilir ve inceleyebilirsiniz.

Makyaj stilistleri 2020 yılı kış mevsimi için oldukça renkli makyaj modasını belirlediler. Bu makyaj modasının içinde bulunan renkler her yaşa ve her tarza uygun olan renklerdir. Sizler de kendinize yakıştırdığınız makyaj çeşidini 2020 yılında moda olan makyaj renkleri ile birleştirerek oldukça modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

2019 makyaj modasinda one cikan detaylarBu yıla damgasını vuran makyaj detayı arasında en çok göze çarpan detay ise kalın kaşlardır. Kalın kaşlara sahip olmak için ise kaş kalemlerinden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca kalın kaşlarınızın oldukça doğal bir görünüm sergilemesi de oldukça önemlidir. Bunun için de kaşlarınıza kaş kalemi ile renk verirken oldukça koyu tonlardan kaçınmalı ve doğal renkleri tercih etmelisiniz.

Kapatıcı seçimlerinizi de ışıltılı kapatıcılardan yana kullanarak daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. İsterseniz koyu makyaj yapacaksanız mat kapatıcılar ile daha doğal bir görünüm sergileyebilirsiniz.

2020 makyaj modası içinde bir diğer öne çıkan nokta da kirpiklerdir. Oldukça belirgin olarak karşımıza çıkan kiriklere sahip olmak için ise iki tane rimel kullanarak oldukça belirgin ve büyük kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ve her zaman moda olan ve hiçbir zaman modası eskimeyen bir makyaj tarzı olan dumanlı göz makyajı da bu yıl yine oldukça moda.

Gelelim 2020 makyaj modasında en önemli noktaya. Ruj seçiminiz de bu konuda oldukça önemli bir yapıya sahip. Makyajınızı tamamlayabileceğiniz rujlar arasında seçim yaparken bu yıl bordo ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde dudaklardaki Ombre modası da yine bu yıl da devam ediyor. Aynı şekilde koyu bir göz makyajınız varsa ten rengi rujları da tercih edebilirsiniz.