Blog

2020 Makyaj Trendi: Eyeliner

2020 makyaj trendi eyeliner

2020 makyaj trendi eyeliner doğru sürüldüğünde gözlere çekicilik katıyor. Hemen hemen her kadın eyeliner uygulamasına başvuruyor. Bazıları gözlerini daha büyük göstermek için kimileri bakışlarını belirginleştirmek için. Bazıları ise sürmesi zor olduğu için makyajda eyeliner tercih etmiyor. Bazı püf noktalarını öğrenerek siz de kolayca eyeliner sürebilirsiniz. İşte püf noktaları!

2020 Makyaj Trendi: Eyeliner

Seçtiğiniz eyeliner kalem şeklinde olursa acemilik döneminde daha az hata yaparsınız. Ucu likit şeklinde sürme modeli eyeliner sürmesi daha zordur.

Acele etmeden yavaş yavaş sürmeye çalışın. İlk etapta eliniz titreyebilir, istediğiniz şekle ulaşamayabilirsiniz. Zamanla eliniz alışacaktır.

Birdenbire sürmeye çalışmayın. Kısım kısım ayırarak eyeliner uygulayın. Daha sonra fazla olan kısımları ya da taşan kısımları pamuk çubuğu ile silebilirsiniz. Göz kapaklarına bulaşmaması için sürdükten sonra 1, 2 dakika kurumasını bekleyin. Böylece olası bulaşmaları önlemiş olursunuz. Sarışın ve yaz tenliyseniz siyah eyeliner yanında kahverengi eyeliner kullanabilirsiniz. Siyah eyeliner ile iddialı olurken kahverengi eyeliner ile daha doğal bir görüntüye ulaşırsınız. Dikkat çekici ve iri gözler için eyeliner kalitesine dikkat etmelisiniz.

Likit eyeliner özelliği ile hızlı kuruyan ve doğal bir görüntü için ince uçlu fırçasıyla çok tercih edilen bir makyaj malzemesi. Suya dayanıklı özelliği var. Ayrıca antialerjik yapısı ile göz sağlığını koruyor. Uzun süre kalıcı olan eyeliner kolay uygulama imkanı sağlıyor.

Kadınların Tercihi: XP Eyelinerler!

2020 makyaj trendi eyeliner 1

2020-makyaj-trendi-eyeliner

XP Eyelinerler gün boyu dağılmadan istediğiniz şekli koruyor. Bu kapsamda da kadınların en çok tercih ettiği makyaj malzemeleri arasında yer alıyor. Eyelinerdan fondötene, rujdan dudak kalemlerine kadar kadınların gözdesi olan XP Makyaj ürünlerinden eyelinerin özellikleri incelendiği zaman; Kesin belirginlik sağlayan bu ürün köpük uçlu aplikatörü ile kolay kullanım sağlıyor. İstediğiniz kalınlıkta eyeliner rahatlıkla uygulayabiliyorsunuz. Hafif şekilde uygulamanız yeterli oluyor. İster altın rengi ister gümüş renk seçeneğiyle kadınların ilgi odağı. Ekstra parlaklık sağlıyor. Gündüz de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kalem şeklindeki bu ürün kullanım rahatlığı sağlıyor. Yeni başlayanlar için yerinde bir tercih olabilir. Gözlere etkili derinlik sağlıyor.

Bu sezon siyah eyeliner kadar beyaz eyeliner da trend. Kullanması daha zor olmasına rağmen değişiklik isteyenler için alternatif olabilir.

Peki Göze Göre Eyeliner Nasıl Sürülür?

  • Küçük gözler için eyeliner:

Gözleriniz küçükse siyah bir eyeliner ile daha iri gösterebilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken nokta eyeliner şeklidir. Göz pınarlarında incelen ve gittikçe kalınlaşan şekilde eyeliner sürmelisiniz. Çok kalın bir şekilde sürmeyin.

  • Büyük gözler için eyeliner:

Zaten iri olan gözlerinize istediğiniz şekli uygulayabilirsiniz. Eyeliner amacı gözleri daha büyük göstermektir. Siz şanslısınız ki gözleriniz büyük.

  • Gözleri çekik göstermek için:

Eyeliner gözleri çekik göstermede kullanılan en etkili makyaj malzemesidir. Uygularken eyeliner’ı yukarı doğru çekin ve kalınlaştırın. Uç kısmı daha kalın olsun. Böylece yuvarlak gözleriniz çekik görünecektir.

Gözlere çekicilik katan eyeliner için doğru şekli bulana kadar uygulamalısınız. Zamanla pratik olacak ve size yakışan şekli de bulmuş olacaksınız.