Blog

2020 Makyaj Trendi: Marsala Rengi

Yılın rengi olarak seçilen marsala giyim ve aksesuarlarda olduğu kadar 2020 makyaj trendi olarak da sıkça karşımıza çıkıyor. Kahverengi ve kızılın karışımı olan bu güzel rengi allık, ruj ve far gibi tüm makyaj malzemelerinde görmemiz mümkün.

Aslında makyajda marsalanın kullanımı günümüzden daha eski tarihlere dayanıyor. 80’li ve 90’lı yıllarda özellikle marsala ruj birçok ünlü isim tarafından sıkça kullanılmıştır. Marsala gece ve gündüz makyajında rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahiptir. Hafif marsala tonlarında yapılan bir makyajla günü daha canlı ve enerjik geçirebileceğiniz gibi gece makyajında kullanacağınız marsala tonları ile de bulunduğunuz ortamın en çekici kadını olabilirsiniz.

Marsala Rengi ile Makyaj Nasıl Yapılır?

2019 makyaj trendi marsala rengiMarsala rengi ruj ile dudak makyajı yaparken süreceğiniz bu rujun dudaklarınızı ön plana çıkaracağını bilmelisiniz. Çünkü marsala rengi ruj oldukça koyu ve keskin bir özelliğe sahiptir. Marsala ruj sürdüğünüzde dudaklarınıza başka bir uygulama yapmanıza gerek kalmaz. Dudaklarınız bu renk tonundaki bir rujun tek bir dokunuşu ile bir anda olduğundan daha dolgun ve seksi görünebilir. Marsala rengi ruj kullandığınızda göz makyajınızı daha hafif tonlarda yaparsanız, makyajınızdan istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz.

Marsala ile göz makyajı yapmak için bu rengi göz kapaklarınıza uyguladıktan sonra kirpiklerinize de koyu renk rimel sürün ve aynada harika bakışlarınızı kendi gözlerinizle görün. Gece makyajında marsala göz makyajı olarak son derece şık durmaktadır. Günlük makyajda marsalayı gözleriniz yerine dudaklarınızda kullanmanız daha hoş bir etki oluşturur. Gündüz yapılan makyajda gözlere koyu makyaj uygulanması abartılı olmaktadır. Marsalayı göz makyajında kullandığınızda nude rengi ruj sürebilirsiniz. Bu iki renk birbiriyle harika bir uyum sergilemektedir.

Marsala allık sürmek de yanaklarınızın daha canlı ve güzel görünmesinde etkili olabilir. Soluk bir cildiniz varsa hafif tonlarda süreceğiniz marsala allık ile bu sorunu giderebilirsiniz. Fazla koyu tonlarda allık uygularsanız doğallıktan uzak yapay bir görünüm ortaya çıkabilir.

Makyajda marsalanın kullanımı her ne kadar favori olsa da bunu uygularken ten renginize uygun tonları çok abartmadan kullanmanız gerektiğini de unutmayın.