Blog

2020 Salon Dekorasyonu Tasarımları!

2019 salon dekorasyonu tasarimlari

2020 salon dekorasyonunda sıkça gördüğümüz siyah ve beyaz renklerin hakimiyeti doğru kullanıldığı taktirde oldukça uyumlu ve hoş görünüşlü mekanlar açığa çıkarmaktadır.

Kırmızının Gücü

Salonunuzun ölçüsü ne olursa olsun ister dikdörtgen ister kare isterse çokgen… Siyah ve beyaz uyumu oldukça sık kullanılan bir detaydır. Yalnız bu uyumun içine bir de kırmızı bir parça atılırsa yeme de yanında yat olur. Siyah ve beyaz uyumu kırmızı bir parça ile birleşirse, harika olur. Örneğin beyaz bir koltuk köşe takımının -ki köşe takımlar artık salonlarda sıkça rastladığımız detaylar arasındadır.

2020 rahatlığın ve modernliğin bir arada kullanıldığı bir yıldır- siyah kırlentlerin yanı sıra kırmızı bir pufla tamamlanması adeta taç etkisi yaratmaktadır. Takımda patlayan unsur kırmızı olmakla beraber aynı zamanda ne kadar uyumlu olduğunun da bir göstergesidir. Şöyle bir alternatif de oluşturulabilir. Yine aynı segment üzerinden yürürsek; beyaz bir köşe takımın karşısına, televizyon raf sistemi olarak kullanılacak kırmızı bir raf siyah ve beyazı bütünleyen bir parça olacaktır.

Çiçekler

2019 salon dekorasyonu tasarimlari 1Dekorasyon, siyah ve beyaz çiçek detayları ile de kombinlenebilir. Salon dekorasyonunda kullanılan çiçeklerin siyah ve beyaz tonlarında seçilmesi mekana ayrı bir şıklık katmaktadır. Özellikle inci gibi görünen beyaz çiçekler, odanın daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca beyaz çiçeğe siyah saksı, siyah çiçeğe beyaz saksı da kontrast uyumu sergileyecektir. Salon dekorasyonunun önemli bir parçasını da yemek bölümü oluşturur. Sandalyelerin beyaz deriden seçilmesi ve yemek masasının da siyah olması oldukça güzel bir uyum sergileyecektir.

Dekorasyon detaycılık gerektirir. Siyah beyaz ve kırmızı uyumu 2020 yılının trendleri arasında bulunmakla birlikte, dergi kapaklarını süsleyecek kadar güzel salon tasarımları oluşturulabilmektedir. Kanepenin üzerine atılacak olan siyah bir şal bile, ince bir detayı vurgular. Detaylar da şıklığı beraberinde getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.