Blog

5 Dipliner Sürme Tekniği!

5 dipliner surme teknigi

Dipliner, kadınların göz makyajında kullanmış oldukları kozmetik ürünlerinden biridir. Her çantanın içinde bulunan ve vazgeçilmez makyaj malzemeleri arasında yer alan dipliner, ince uçlu fırçaya sahip olan bir üründür. Diğer pek çok göz makyajı ürününe bakıldığında dipliner fiyatları daha uygun olurken, günümüzde pek çok kadın bu ürünü severek kullanmaktadır.

Genellikle aha belirgin ve doğal bir göz makyajı için tercih edilen dipliner, kalem ya da likit şekilde olabilmektedir. Dipliner kalem kullanımı daha kolay olurken, kadınların pek çoğu diplinerı kolay ve kusursuz çekebilmenin tekniklerini araştırmaktadır. Bu uygulama için bant, kaşık, karton ya da eyeliner çekme aparatları gibi çeşitli materyalleri kullanabilmek mümkün olurken, bu gibi materyallere ihtiyaç olmadan da dipliner sürme teknikleri bulunabilmektedir.

Ellerin Titremesi Sorununa Karşı Dik Pozisyonda Çekmek

5 Dipliner Sürme TekniğiDipliner kullananlar için en önemli sorunlardan biri ellerin titremesidir. Titreyen eller sebebiyle ne yazık ki dipliner uygulamasında istenilen sonuç elde edilememektedir. Bu durumun önüne geçebilmek adına dipliner fırçasını kalem gibi kullanarak çekebilmek mümkündür.

Bant ya da Kart Yardımı ile Çekmek

Tek seferde yapamayanlar için dipliner çekme tekniklerinden biri de bant ya da kredi kartı gibi materyallerden yardım almaktır. Göz bitiminde oluşturulacak kıvrıma göre bu bölgeye bant yapıştırılmakta ve bant hizasından çizgi çekilebilmektedir. Ya da kart, karton gibi malzemelerin çekilecek olan dipliner şeklinde kesilmesi de etkili bir teknik olacaktır.

Noktalar ya da Kesikler ile Çizgiyi Tamamlamak

Önemli bir kozmetik ürünü olan ve makyajda çarpıcı bir etki yaratan diplinerın daha keskin bir görünüme sahip olması ve kusursuz bir şekilde kullanılabilmesi için göz kapaklarına noktalar ya da çizikler yapılarak da dipliner çekebilmek mümkündür. Teknikler arasında en kolay dipliner öneri bu şekilde gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Eyeliner Aparatları Kullanmak

Dipliner kullananlar genellikle bu gibi aparatları da kullanabilmektedir. Eyelinerın daha kolay ve hatasız olarak çekilmesini sağlayan bu aparat, dipliner için de kullanılabilmektedir. Bu sayede kişisel bakım ihtiyacı daha basit yollarla karşılanabilmektedir.

Taşma ve Hatalara Karşı Kusurları Fondötenle Örtmek

Özellikle akmayan dipliner kullanırken taşma ve hatalar yapıldığında düzeltmesi pek de kolay olmayabilir. Bu gibi durumlarda hata ve kusurları bir kulak pamuğu ve fondöten yardımı ile örtebilmek mümkündür.

Dipliner fiyatları her bütçeye hitap edebilecek niteliktedir. Dolayısıyla her kadın bu teknikler ile kolaylıkla dipliner kullanabilmektedir.