Blog

Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

Akmayan makyaj nasil yapilir

Cilt bakımı önem veren güzelliğinden ödün vermeyen kadınlar makyaj yapmadan evden dışarı çıkmazlar. Makyaj kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Ancak akan makyaj kadınlar için daima sıkıntı olmuştur. Her ne kadar kaliteli makyaj ürünleri kullanılsa da özel geceler ve hareketlikle birlikte akan makyaja dur demekte zorlandıkları bilinen bir gerçek. Peki akan makyajla birlikte giden güzelliğe dur denilemez mi? Cilt bakımında akmayan makyaj teknikleri hakkında kadınlara önerilerde bulunacağız. Akmayan makyaj için önereceğimiz 5 yöntem sayesinde akan makyajı durdurabilirsiniz. Kalıcı makyaj sayesinde rahatlıkla davetlere özel gecelere katılabilirsiniz.

Akmayan Makyaj için Teknikler

akmayan makyaj nasil yapilir 1Toz pudra; Makyaj yaparken bir kadının en iyi arkadaşı toz pudra diyebiliriz. İlk önce kapatıcıyı noktalar halinde hafifçe sürerek yayın. Daha sonra pudra fırçası yardımıyla saydam toz pudrayı bu bölgeye hafif ve nazikçe sürün. Bu yöntem rimelinde akmasını önlediği gibi göz çevresinde koyu renk halkalar oluşmasına engel olur.

Krem Allık; Makyajda kullanılacak ürünleri krem formunda kullanıldığında miktar az seviyede tutulmalıdır. Çünkü kullandığınız ürünün kıvamıdır. Kullanmış olduğunuz allıktaki krem içeriğinin yüzünüze kolaylıkla yayılmasına neden olur. Allığı da krem içeriğinin yüze yılmasına engel olmak için allığı sürdükten sonra yanaklarınıza toz pudra sürmenizde yarar olacaktır. Bu yöntemle allık etrafa yayılmadan yanaklarınızda kalacak.

Göz Kalemi; Makyaj yaparken kullandığınız göz kaleminin dağılması gayet normal bir durumdur. Buna göz kalemine has bir özellik diyebiliriz. Burada dikkat etmeniz gereken göz kalemini sabitlemeye çalışarak dağılmasına engel olmaktan kaçınılmalıdır; çünkü göz kalemi hafifçe dağıldığında çok daha seksi bir hava verir. Göz kalemini sabitlemeye çalışarak daha katı ve keskin bir ifadeye neden olabilir. Eğer göz çevresinde katı ve keskin bir çizgiden düşünüyorsanız. Katı ve keskin belirginliği vermek için sıvı halinde olan eyelinerları kullanabilirsiniz.

Ruj; Makyaj yaparken ruj veya dudak parlatıcısını bir türlü taşırmadan süremiyor musunuz? Peki ne yapmak gerekir? O zaman parmak ucunuzu fondötene değdirin ve dudak çizgisinin üzerine doğru yayın. Bu ağız çevresindeki çizgileri yumuşatır ve dudakları düzeltip pürüzsüzleştirerek boyanın sabit kalmasını sağlar.