Blog

Allık Göz Farı Olarak Kullanılır mı?

Allik goz fari olarak kullanilir mi

Allık, günümüzde kadınların süslenmek amacıya sıklıkla kullanmış olduğu makyaj malzemelerinden biridir. Genellikle yanakların renklendirilmesi amacıyla kullanılan allık, adını aldığı al rengi ya da farklı renk ve tonlarda olabilmektedir. Büyük bir allık fırçası ile elmacık kemiklerinin üzerine uygulanmakta, özellikle de soluk benizli ciltlerin daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Makyaj malzemeleri arasında önemli bir yere sahip olan allık, genelde makyajın tamamlayıcısı olarak kullanılmaktadır. Beyaz tenli olanlar için pembe ve tonları kullanılırken, kumral tenliler için şeftalimsi, esmer tenliler için bronz kehribar tonları tercih edilmektedir.

Allık Göz Farı Olarak Kullanılır mı?

Allık Göz Farı Olarak Kullanılır mıMakyajda allık ile alakalı en çok merak edilen konulardan biri de allığın göz farı olarak kullanılıp kullanılmayacağıdır. Elbette ki allığı göz farı olarak kullanmak mümkündür.

Hali hazırda pek çok kadın makyaj yaparken göz farı yerine allık kullanmayı tercih edebilmektedir. Bu durum göz farının unutulduğu ya da yeterli olmadığı yerlerde gerçekleştirilebileceği gibi, keyfi olarak da gerçekleştirilebilmektedir

Bu gibi durumlarda allığı göz farı olarak kullanmak için sedef dokulu olmayan allıkların tercih edilmesi gereklidir. Bu gibi allıklar far fırçası yardımı ile göze uygulanabilirken, farklı renk ve tonlardaki allıklar ile de gölgeli ya da derin bir göz makyajı yapabilmek mümkündür. Bu şekilde göz farına ihtiyaç duyulmadan kusursuz bir göz makyajı elde edilebilmektedir.

Allığın Başka Kullanım Türü Var mı?

Kozmetik ürünleri arasında kadınların en çok kullandığı makyaj malzemelerinden biri de allıktır. Allığın asıl kullanım amacı yanaklar ve yanaklara canlı bir renk kazandırmak olurken, bazen kadınlar bu kozmetik ürününü göz farı olarak da kullanabilmektedir. Ancak allığın bunlar dışında bilinen farklı bir kullanım alanı bulunmamaktadır.

Makyaj konusunda tercih edilen allıkların pigmenti yüksek ve sağlıklı maddelerden üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Gerekli rengi alabilmek için özellikle de pigmentasyonuna dikkat edilmesi gerekirken, bu kişisel bakım ürününün kullanım şekli de özen gerektirmektedir. Allığı ister yanaklarınıza uygulayın ister gözlerinize, her ikisinde de tavsiye edilen uygulama yöntemlerine dikkat etmelisiniz. Bu sayede daha sağlıklı ve kusursuz sonuçlar elde edebilirsiniz.