Blog

Allık Mucizesi ve Diğer Kullanım Alanları!

Allık Mucizesi Ve Diğer Kullanım Alanları

“Yanaklar için far” şeklinde de nitelendirebileceğimiz allık, tek bir amaç için kullanılmıyor. Bu harika ürünle, adeta 1 taşla 3 kuş vurabilirsiniz. Eğer göz altında morluklarınız var ve far morluklarınızı gidermeye yardımcı olmuyorsa bunu allık ile telafi edebilirsiniz. Allıklar göz morluklarını kurtarmakla kalmaz, yüzünüzde doğal bir makyaj olmasına da neden olur.

Göz Altında Koyu Halkalar:

Göz altı kapatıcıları da en az allık kadar mucizevi ürünler. Göz altı kapatıcınız morluklarınızı kapatmaya yetmiyorsa, kapatıcıyı uyguladıktan sonra göz altlarınıza dilediğiniz tonda bir allık uygulayarak morluklarınızı saklayabilirsiniz. Ancak burada önemli nokta göz altındaki morlukları allıkla kapatırken kullanacağınız allık yüzünüzün rengi ile birebir olmalıdır. Eğer farklı tonlarda allık tercih ederseniz hem çok kötü bir görünüm olacak hem de doğal bir makyaj elde etmiş olmayacaksınız.

Renklendirin Ve Öne Çıkarın:

allik mucizesi ve diger kullanim alanlariallik mucizesi ve diger kullanim alanlariYüz renginizi fazla soluk buluyorsanız, allık sizin için büyük bir kurtarıcı olacaktır. Renklendirme ile birlikte, yüzünüzü yeniden tanımlamak ve kusurlarınızı gizlemek içinde bu mucizevi üründen faydalanabilirsiniz. Elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak, burnunuzu daha dar göstermek ve yüz şeklinizi belirginleştirmek için allık tam ihtiyacınız olan üründür. Burada önemli olan nokta ise allığı kullanım şeklinizdir. Eğer elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız allığı uyguladığınız nokta elmacık kemiklerinizin tam üstü olmalıdır. Eğer burnunuzu ön plana çıkarmak istiyorsanız allığınızı tam burnunuzun üzerinde ince bir çizgi olarak uygulamalısınız.

Her Renkte Farklı Bir Anlam:

Tıpkı göz farları gibi, allıklar da yapılarına ve renklerine göre farklı amaçlara hizmet eder. Krem, pudra ya da likit; size en uygun olanı deneyerek seçebilirsiniz. Mesela, yağlı bir cilde sahipseniz krem allık size göre olmayacaktır. Krem allıklar yağlı ciltleri daha da yağlandırmakla birlikte gün ışığında da fazla parlak göstermektedir. Aynı zamanda görüntü olarak da genel olarak rahatsız etmektedir.

Her gün uyguladığınız makyajınıza renk katmak ve canlı bir görünüm elde etmek için pembe, güneş etkisini hissetmek için bronz, teninize tatlı bir hava katmak için şeftali rengi allıktan yararlanabilirsiniz. Allıklar makyajın kurtarıcısıdır. Ancak doğru allığı uygulamanız çok önemlidir.