Blog

Allık Seçimi Nasıl Olmalıdır?

allik secimi nasil olmalidir1

Son zamanlara göre artık günümüzde makyaj yapmak bütün kadınlar tarafından en çok yapılan ve kullanılan hatta hayatlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bunlara göre ise makyaj yapmanın da bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok merak edilen konulardan bir tanesi allıkları nasıl sürmek olmaktadır. Buna göre sizler için makyajın en özel aşaması olan allık sürmeyi sizler için kapsamlı bir şekilde araştırdık ve sizlere sunduk. Peki Allık Nasıl Sürülür? Allık Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Allık Nasıl Sürülür?

allik secimi nasil olmalidirÖncelikle yüz şeklimizin doğru tespitinin yapılması gerekmektedir. Bu nedenlerden dolayı her yüze uygulanması gereken allık şekilleri oldukça farklılıklar göstermektedir. Uzun yüzler için; allığınızı elmacık kemiklerinizden başlayarak gözlerinizin yumuşak başladığı noktalara kadar şekilde sürün. Yuvarlak yüzlerde; allıklarınızı elmacık kemiklerinizde şakaklara doğru sürmeniz gerekmektedir. Böylelikle yüzünüz olduğundan daha uzun görünecektir.

İnce yüzler için; allığınızı elmacık kemiklerinizden yanağınızın ortasına kadar sürerseniz eğer yüz şekliniz daha yuvarlak bir görünüme girecektir. Kare yüzle için; İlk olarak aynı ince yüzler gibi allıklarınızı elmacık kemiklerinizden yanaklarınıza kadar sürmeniz gerekmektedir. Bu uygulamaları yaparak allıklarınızı doğru sürme teknikleri ile kullanabilirsiniz.

Allık Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tüm makyaj malzemelerinde olduğu gibi allık seçimlerinde de doğru makyaj ürünlerini tercih etmelisiniz. Yani tercihlerinizi kesinlikle kaliteli makyaj malzemelerinden yana olmalıdır. Son zamanlarda da kadınlar tarafından da sıkça tercih edilen XP ile Gabrini markaları makyaj için doğru tercih olacaktır. Hem XP hem de Gabrini markası hem allık hem de diğer tüm makyaj malzemelerinde kaliteli sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. İnternetten hemen XP ve Gabrini markalarına ait makyaj malzemelerini satın almak isteyenler Hedisam.com üzerinden sipariş oluşturabilirler.