Blog

Allık Türleri ve Kullanım Yöntemleri!

Allik turleri ve kullanim yontemleri

Kadınların en sık yaptığı makyaj hatalarından biri de yanlış allık kullanımıdır. Klasik pudra allığın tüm kadınlar için uygun olduğunu biliyorsanız, yanlış biliyorsunuz demektir çünkü her cilt tipinin farklı ihtiyacı vardır. Makyajda göz kalemi, göz farı, maskara, ruj kadar allık seçimleri de son derece önemlidir. Hem cildinize en uygun allığı hem de kaliteli allıkları tercih etmelisiniz.

Diğer yaptığımız en büyük hata ise ten rengimizi dikkate almadan kozmetik mağazasında beğendiğimiz allık tonunu alıp uygulamak oluyor. Makyaj ne kadar doğal durursa o kadar güzel olur. Eğer şu an cilt renginizden iki üç kat koyu renkte bir allığınız varsa, bu allığı atmanızı ya da ten rengine daha çok uyan bir arkadaşına hediye etmenizi öneririm.

Allık Türleri ve Kullanım Yöntemleri!

allik turleri ve kullanim yontemleri 1Makyajı çok iyi yapamayanlardansınız, makyaj için gerekli özeni gösteremiyorsanız veya makyaj yapmaya henüz yeni başladıysanız toz allıktan uzak durmalısınız. Cildiniz yağlıysa da bu allık türünü kullanmayın. Kullanım rahatlığı sağlayan krem allıklar bu iş için en uygun olan allık türüdür. Krem allık, kuru ciltlerde harikalar yaratırken, yağlı ciltlilerin de kusurlarını mükemmel bir şekilde kapatır. Bir de tabii likit allık var. Likit allık genelde tüm cilt tipleri için uygundur ve bebek cildi gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Kullanımı da çok kolaydır. İlk olarak likit allığı yüzünüzün belli bölgelerine ince çizgilerle sürün ve ardından cilde yedirin. İşte bu kadar basit! Aynı zamanda jel allık kavramını da duymuş olabileceğinizi varsayıyorum. Jel allık daha uzun kalıcılık sağladığı için daha çok ağır makyaj gerektiren makyajlarda kullanılır.