Blog

Angelina Jolie Makyajı Nasıl Yapılır?

Güzelliği ve çekiciliğiyle erkekleri büyülen ve kadınların da imrendikleri dünyaca ünlü starlar arasında yer alan Angelina Jolie; yaptığı makyajlarlar her zaman göz önünde bulunuyor. Dudaklarına ve gözlerine uyguladığı tekniklerle daha çekici bakışlara ve dolgun dudaklara sahip olan Angelina Jolie; böylece herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Siz de adım adım sizlere sunacağımız tüm teknikleri uygulayarak, Angeline Jolie makyajına sahip olabilirsiniz.

Adım Adım Angelina Jolie Makyajı

Öncelikle cildinize nemlendirici sürmeniz gerekmektedir. Nemlendirici sürdükten sonra ise kaliteli ve size en uygun bir fondöten ile yüzünüzdeki kusurları gizlemelisiniz. Cilt tonunun tek renk haline gelmesi büyük önem taşıyor. Çünkü bu makyajda dudaklar ve gözler dışında yüzün geri kalan kısmında abartıdan uzak durmalısınız.

Kullandığınız göz kapatıcısını; gözünün çevresine uygulamalı, morluklarınız varsa bunları kamufle etmelisiniz.

Kaşlarınızı Belirginleştirmelisiniz

Kaşlarınızın hemen altına kemik rengi bir far sürmelisiniz. Bu sayede kaşlarınız belirginleşecek, göz alıcı bir göz makyajına sahip olmuş olacaksınız.

Şeftali tonlarındaki göz farını göz kapaklarınıza uygulamalısınız. Göz kapaklarının bitiş noktasına ise; kiremit rengi bir göz farı uygulamanız gerekmekte. Bu şekilde gölgelendirmeyi de kolay bir şekilde uygulama fırsatı bulacaksınız.

Koyu siyah göz kalemi ile göz kapağınızın üst kısmına ince bir çizgi çekmeli ve daha sonra fırça kullanarak dağıtmalısınız.

Göz kapaklarınızın en uç bölgesine eyeliner sürmelisiniz. Bu şekilde gözleriniz çekik bir hal alacak. Bu işlemi hem alt hem de üst kısımlara uygulayın. Ancak ilk defa eyeliner denemesi yapıyorsanız bu işlemi birkaç denemelisiniz. Aksi durumda istenmeyen, kötü görüntü ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kirpikleriniz Kısa mı?

Eğer kirpikleriniz kısaysa ya da hiç görünmeyecek kadar az ise kirpiklerinizin uç kısımlarına takma kirpik takmalısınız. Angelina Jolie makyajında bu nokta önemlidir. Daha sonra rimel sürerek, göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Dudaklarınıza şeftali tonlarındaki rujları uygulayarak, doğal bir görünüm elde etmelisiniz. Dudak kalemini ise; dışa doğru taşırarak sürün. Böylece dudaklarınız daha dolgun bir hal alacaktır. Ancak şeftali tonları size uygun değilse daha koyu renklerde rujlar tercih edebilirsiniz.

Doğal görünümlü makyaj elde etmek için son yapmanız gereken; şeftali tonlarındaki bir allık kullanmak olacak.