Blog

Aydınlık Bir Makyaj için İpuçları!

Aydınlık Bir Makyaj için İpuçları

Ufak makyaj hileleriyle tüm cilt kusurlarını profesyonel bir şekilde kapatabilir, hiç makyaj yapmamış gibi doğal ve aydınlık bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Aydınlık makyaj yapmak profesyonellik isteyen ancak bir o kadarda kadınları şık gösteren makyaj türlerinden biridir. İşte Aydınlık bir makyaj için ipuçları!

Aydınlık Bir Makyaj için İpuçları!

Makyajlı bir ciltte aydınlık görünüm kazanmanızı sağlayacak olan ilk ürün kaliteli bir kapatıcıdır. Gözaltında oluşan koyu renkli halkaları kapatmak için büyük bir yardımcı olan kapatıcılar, makyajınız için en uygun zemini hazırlar. Gözaltında koyu renk halkalar ile ilgili bir şikayetiniz yoksa cilt tonunuzdan bir ton açık renkte kapatıcıyı tercih edebilirsiniz. Daha koyu renklerde kapatıcılar aydınlık makyaj elde etmenizi engeller, hatta bazen doğal bir makyajın sınırlarından dışarı çıkmanıza sebebiyet verir.

Krem, toz, likit, stick gibi aydınlatıcı özelliğe sahip kozmetik ürünlerle de cildinizin aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Makyaj yaparken tercih ettiğiniz aydınlatıcıyı kaşın üzerinize uygularsanız belirginleşmesini sağlarsınız. Dudağınızın üstündeki çukura uygularsanız daha dolgun görünmesini sağlarsınız. Gözlerinizin iç köşesine uyguladığınız aydınlatıcı ile de gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aydınlık Makyaj için Ruj ve Dudak Kalemi Kullanımı

aydinlik bir makyaj icin ipuclariDudağınızın rengi de cildinizin aydınlık görünmesinde önemli bir rol oynayabilir. Dudaklarınızda kullanacağınız pembe, yavruağzı ve mercan tonlar aydınlık ve doğal makyajınız için harika bir seçim olacak, aynı zamanda da yüzünüzün bir anda aydınlanmasını da katkıda bulunacaktır. Aynı zamanda dudak makyajında tercih edeceğiniz ruj ve dudak kalemi tercihlerinizi açık renklerden yana kullanmalısınız. Açık renkte ruj ve dudak kalemleri aydınlık bir makyajın olmazsa olmazları arasındadır. Ruj ve dudak kalemi uyumuna da dikkat etmelisiniz. Hatta mümkünse tamamen aynı renklerde olmasına özen göstermeniz hem dudak kalemini belli etmeyecektir hem de rujunuzun doğal durmasını sağlayacaktır.

Aydınlık Makyaj için Allık Kullanımı

Allık şüphesiz ki makyajınızın en sihirli dokunuşu ve en son adımıdır. Kullandığınız şeftali, mercan ve pembe tonlarındaki allıkla hem aydınlık bir cilt görünümüne sahip olabilir, hem de daha genç bir görünüm kazanabilirsiniz. Allık seçimlerinde ten renginiz ile kıyafet renginizi de dikkate almalısınız. Aksi durumda uyumsuz ve doğal olmayan bir makyaj görüntüsü ile karşı karşıya kalabilirsiniz.