Blog

Ayrıntıları İle Göz Makyajı!

Ayrıntıları İle Göz Makyajı

Daha güzel ve bakımlı görünmek adına yaptığınız makyajın en önemli bölümü göz makyajıdır. Kusursuz bir göz makyajı sizi tüm dikkatleri üzerinize çekecektir. Bunun için doğru ürünleri kullanmak ve nasıl uygulanacağını bilmek çok önemlidir. Doğru yapılan göz makyajı kadının tüm güzelliğini ortaya çıkarır. Ama göz makyajı yapmak çoğu kadın için zor bir işlemdir. Bu nedenle kadınlar ya her gün aynı makyajı yapar ya da hiç göz makyajı yapmamayı tercih eder. İşte ayrıntıları ile göz makyajı yapma sanatı!

Far Bazı Uygulaması

Far bazı farın pürüzsüzce uygulanmasına yardımcı olur. Ayrıca göz kapaklarındaki belirgin damarların gizlenmesini sağlar. Far bazını, parmaklarınız ile farı süreceğiniz yerin bitimine kadar yaymalısınız.

Far Uygulaması

Eğer bakışlarınıza derinlik katmak istiyorsanız, iki ton pudra fara ihtiyacınız olacaktır. Kullanacağınız ilk rengin tonu açık olmalıdır. Göz kapaklarınızı ise daha koyu bir ton ile renklendirmelisiniz. Kullanacağınız far renkleri şeftali tonlarında olmalıdır. Dumanlı bir görünüm elde etmek için ise, daha koyu bir renk kullanmalısınız. Bunun için bronz ya da çikolata renkleri uygun olabilir. Far uygulamasında dikkat edeceğiniz bir diğer önemli detay ise kıyafet seçiminizdir. Kıyafetinize göre far rengi uygulamak göz makyajınızı daha doğal gösterecektir.

Göz Kalemi Uygulaması

ayrintilari ile goz makyajiGöz kalemi gözlerinizi belirginleştirir ve kirpiklerinizin daha kalın görünmesini sağlar. Gündüzleri siyah renkte göz kalemi tercih etmelisiniz. Gözünüzün dış kısmından başlayıp, içe doğru sürmelisiniz. Gözünüzü kenarından hafifçe çekerseniz daha kolay uygularsınız. Göz kalemlerinizi aynı zamanda kaşlarınız için de uygulayabilirsiniz. Eğer kaşlarınızın arasında seyreklik varsa kaşlarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Göz makyajının güzle görünmesini sağlayan en önemli unsurlardan biri de dolgun ve güzel kaşlardır. Bu nedenle kaşlarınızın seyrekliğini gidermelisiniz.

Rimel Uygulaması

Doğru bir rimel kullanmak çok önemlidir. Çünkü rimel kirpiklerinizi birbirinden ayırır ve hacim verir. Siyah renk her zaman daha çarpıcıdır. Kahverengi ise gözlerinize doğal ve yumuşak bir hava verir. Kahverengi rimel açık tenli ve kısa kirpikli kadınlarda muhteşem durur. Bir kez rimeli uygulayıp, kurumasını beklemeli ve bir kat daha sürmelisiniz. Ancak rimel kuruduğu zaman tekrardan üzerine rimel sürmemelisiniz. Bu durum göz makyajınızı doğallığından uzaklaştırır. Bu nedenle rimel uygulaması işlemini tek seferde halletmelisiniz.