Blog

Bakımlı Olmak için Neler Yapmalıyız?

bakimli olmak icin neler yapmaliyiz

Tüm uğraşlar, diyet programları dahil hepsi daha güzel ve bakımlı görünebilmek için değil mi? O halde bakımlı olmak saçlardan başlayarak cilt dahil makyaj konularına oldukça önem vermek gerekiyor. Bakımlı olmak istiyorum diyen her genç kız ve kadınların farklı tarzları olsa da bakımlı olmak için neler yapmalıyız sorunlarına genellikle aynı cevaplar verilebilir.

Bakımlı Olmak için Neler Yapmalıyız?

bakimli olmak icin neler yapmaliyizEvde kendi başınıza uygulayabileceğiniz küçük tüyolar bu konuda oldukça yararlı olacak ve kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır. Öncelikle bakımlı kadın nasıl olur ve nasıl olmalıdır bu sorunun yanıtı, daha sonra bakımlı kadın olmanın yolları hakkında bilgi vereceğiniz. Bakımlı olmanın ufak tefek sırları vardır. Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır sözünden de anlaşıldığı gibi saçlarımıza, makyajımıza, yediğimize ve içtiğimize dikkat etmeliyiz.

Bakımlı olmak için, saç modeline ve kesimlerine dikkat etmeli, güzelliğinizi gizlemek yerine güzelliğinizi ve çekiciliğinizi daha ön plana çıkarmalısınız. Göz makyajınızla gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Kaşlarınızda yapacağınız ufacık değişiklikler sizi farklı gösterecektir. Cilt bakım ürünlerinin cildiniz üzerindeki etkilerini daha iyi görebilmek için uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Dudaklara uygulamalar yaparken uçuk renklere kaçmadan istediğiniz yüz ifadesini destekler tarzda rujlar seçmelisiniz.

Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat!

bakimli olmak icin neler yapmaliyiz 1Fondöten kullanımında aşırıya kaçmadan, hafif renklerle, sadeliği elden bırakmadan makyaja devam edilmelidir. Fondöten seçimlerinde yüz renginize en uygun olanı tercih etmelisiniz. Eğer açık ten renginiz varsa koyu renk fondöten kullanmamalısınız. Benzer şekilde göz makyajı yaparken eğer esmer tenliyseniz daha koyu renkleri, açık teniniz varsa daha açık renkleri tercih etmelisiniz. Aksi halde ne kadar bakım ve makyaj yaparsanız yapın, yaptığınız makyaj güzel görünmeyecek, haliyle bakımlı da görünmeyeceksiniz.

Rimel kullanımında da dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunur. En uygun rimeli seçebilmek için kirpiklerinizi tanımalısınız. Eğer kısa kirpikleriniz varsa uzun gösteren rimeli, uzun kirpikleriniz varsa dolgun gösteren rimeli tercih edebilirsiniz.

Dudak yapınız inceyse daha dolgun ve gösterişli göstermek için dudak kalemi kullanabilirsiniz. Dudak kalemi kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise rujla aynı renkte ya da 1 ton açık veya koyu olması gerekmesidir. Eğer 2-3 ton koyu ya da açık renkte olması çok kötü gösterecektir.