Blog

BB Krem Nasıl Kullanılır?

BB Krem Nasıl Kullanılır

Fondötenden daha hafif, nemlendirici özelliği bulunan ve aynı zamanda renk de veren bu kremlerin hayatımıza nasıl girdiğini sorgulamadan bu ürünü hepimiz çok sevdik. Özellikle 20, 30 yaş arası kadınların kullanabileceği bu krem tam bir mucize. Artık BB Kremler makyajı nadir yapandan çok sık yapana kadar herkesin çantasında eksik etmeyeceği makyaj malzemeleri arasında yerini aldı.

BB Krem Nedir?

bb krem nasil kullanilirbb krem nasil kullanilir 1“BB”nin açılımı İngilizcede “Blemish Balm”; leke ve renk dengesizliklerini düzelten kremdir.

Kısaca özetleyecek olursak, bu krem Almanya kökenlidir. Önceleri estetik ameliyatlardan sonra izleri hafifletmek amaçlı kullanılmış. Sonraki senelerde BB krem Kore’de bambaşka bir yapıyla tekrar ortaya çıktı, yenilendi ve cilt bakımına oldukça dikkat eden Asyalı kadınlar arasında büyük ilgi görmüştür. Daha sonra tüm ülkelere namını saldı. Şimdilerde yüzdeki renk farklılıklarını yok etmek, tek düzeye indirgemek için herkesin kullandığı makyaj malzemeleri arasında yerini aldı.

BB Krem Kullanımı

BB krem renk farklılıklarını yok etmenin yanı sıra aynı zamanda nemlendirici görevi de görüyor. Bu da günümüz hayat şartlarının hızına ayak uydurabilmemizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Diğer özellikleri ise güneş koruyucu, nemlendirici, renk dengeleyici olmasıdır.

BB krem kullanımının en önemli püf noktası BB kremin sürülecek cildin temiz olmasıdır. Aksi durumda deride kalın bir tabaka oluşacak. Bunun sonucunda da istenilen pürüzsüz ve dengeli renk tonuna ulaşılmayacaktır. BB Kremi temiz cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürmeniz yeterli olacaktır. İsterseniz kapatıcılığını arttırmak için biraz daha sürebilirsiniz. Sünger ve fırça ile de uygulanabileceği gibi parmaklarınızla da kolaylıkla sürebilirsiniz. Yüzünüze krem sürer gibi düşünerek kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Yaşlanmayı geciktirmek için antioksidan yapısı olan bir kremdir. Son zamanların modası olan nude akımı için de biçilmiş kaftan niteliğindedir. İsterseniz fondöten altına sürerek kusursuzluğu garantileyebilirsiniz. Cilde faydalı özellikleri ve hafifliği ile makyaj yapılmamış gibi doğal bir etki verir. BB kremler her cilt tipine uygundur ve her cilde uygun renk tonları mevcuttur. Bu nedenle BB Krem kullanımı sonunda doğal bir görümüm elde etmek istiyorsanız kendi renk tonunuza en uygun olanını tercih etmelisiniz. Aynı zamanda dikkat edilecek önemli bir nokta ise; BB krem gece kullanımına uygun olmadığından günün sonunda cildinizi temizlemeyi unutmayın.