Blog

Bronz Makyaj Nasıl Yapılır?

bronz makyaj nasil yapilir 2

Bronz bir görünüm elde etmeyi neredeyse her kadın ister. Kış aylarında olmamız bronz görünmenize engel olacak değil. Yazın güneşlenerek sahip olduğunuz bronz tene kışın da sahip olabilirsiniz. Solaryuma girerek esmer bronz bir teniniz olabilir. Eğer cildinizin zarar görmesini istemiyorsanız ya da maddi anlamda solaryuma girme imkanınız yoksa evde yapacağınız işlemlerle bronz görünüme sahip olabilirsiniz. Paylaşımımız işiniz çok yarayacak!

Uygun Zemin Hazırlamak

Bronz makyaj nasil yapilirHer makyaj öncesi yapmamız gerekenleri bronz makyaja başlarken de yapmamız gerekiyor. Cildinizi güzelce temizleyin. Cildinizin nemlenmesi için nemlendirici krem kullanın. Nemlendiriciyi yüzünüze, boynunuza ve gerdanınıza yumuşak hareketlerle sürün. Bu işlem bittikten sonra cildinizin kremi emmesini bekleyin.

Bronz Makyaja Başlayın

Bronz pudrayı nemlendiriciyi sürdüğünüz yerlere sürün. Büyük başlıklı fırçaların yardımını alırsanız işiniz kolaylaşacaktır.

Hoş bir görünüm elde etmek istiyorsanız pembe tonlarda allık kullanmalısınız. Elmacık kemiklerinize sürdüğünüz allıklar sizin doğal ve canlı görünmenizi sağlayacaktır. Bronz makyaj yaparken göz makyajına çok dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız kahve tonlarda far ile bronz makyajınızı pekiştirebilirsiniz. Çift kat maskara ve süreceğiniz eyeliner sizi daha çekici gösterecektir. Özellikle çift kat maskara kullanarak kirpiklerinizi dolgun göstererek etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Bronz ten makyajınızı tamamlamak için son işlemi dudaklarınıza uygulayacaksınız. Dudaklarınızı doğal göstermek istiyorsanız ten renginizle uyumlu rujlar kullanabilirsiniz. Eğer dudaklarınızın seksi görünmesini ve bronz teninize uyum sağlamasını istiyorsanız kahve tonlardaki rujunuzun üzerinden parlatıcıyla geçebilirsiniz.