Blog

Bu Bahar Uygulayabileceğiniz 7 Uzman Makyaj Önerisi!

Bu bahar uygulayabileceginiz 7 uzman makyaji

Sanırım hepimiz o ya da bu şekilde modasal varoluşumuz içinde defilelerden esinlenip bir şeyleri ödünç alıyoruz. Konu giyim, saç ya da makyaj olsun önümüzde sonsuz olanaklar ve hiç bitmeyen heyecan dolu bir kaynak defileler. Ne yazık ki konu makyaja gelince her şey basit ya da uygulanabilir yapılmıyor.

Dramatik ve çok karışık makyajları uzmanların ellerine bırakalım ve bu bahar sezonu için uygulayabileceğiniz defilelerden esinlenilmiş birkaç püf noktası paylaşalım.

Pastel Kullanmanın Yeni Yollarını Bulun

Makyaj sanatçıları sürekli pastel far kullanmanın yeni yaratıcı yollarını buluyor. Leylak rengi far ile hem modern hem de basit bir görünüm elde edebilirsiniz. Evde denerken kirpik çizgisinin üstünde biraz boşluk bırakıp kirpiklerinize kadar giderek uygulayabilirsiniz.

Kirpiklerinize Birazcık Sim

İlkbahar 2019 makyaj trendlerinin anahtar elemanlarından biride altın rengi makyaj. Eğer ağır altın bir makyaj size çok ağır geliyorsa metalik renkler deneyebilirsiniz.

Ters Kedi Gözü Deneyin

bu bahar uygulayabileceginiz 7 uzman makyaj onerisiKedi gözü makyajları ilkbahar 2019 defilelerde hüküm sürdürmeye devam ediyor. Fakat yeni sezonda biraz daha az klasik fakat kesinlikle modern bir görünümle. Gözün iç tarafına doğru uzanan kedi gözü makyajı büyün sezon boyunca uygulayabileceğiniz bir trend.

Kırmızıyı Açık Pembe İle Değiştirin

Eğer kırmızı rujdan sıkıldıysanız belki de biraz daha yumuşak ve tatlı bir renge geçmenin zamanı gelmiştir. Bebek pembesini ve nude bir dudak kalemi kullanarak daha dokulu bir görünüm yakalamayı elde edebilirsiniz.

Biraz Eyeliner

Siyah yerine beyaz eyeliner kullanarak farklı bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Akrelik boya ile kirpik çizgisinin üstüne ince bir çizgi olarak uygulayabilirsiniz. Bu durumda maskara ve kontür kullanmanıza gerek yok. Dış keskin uçları temizleyerek köşeli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Çikolata Rengi Bir Kalem İle Gözlerinizi Öne Çıkarın

Eğer fazla uğraşmadan güzel görünmek istiyorsanız ve zaten güzel gözleriniz varsa neden sadece onları öne çıkarmayasınız? Biraz krem ile yumuşatılmış çikolata rengi eyeliner gözünüzü öne çıkaracaktır.

Uçları Geçişli Kırmızı Ruj

Bahar geldiğine göre artık daha sıcak renkleri kullanmaya başlayabiliriz demektir. Kırmızı rujlar 2019 defilelerinde de popülerliğini korumaya devam etti. Eğer yoğun kırmızı rujdan korkuyorsanız kenarlarını geçişli yapabilir ve dış çerçeveye mat kalem uygulayabilirsiniz böylece daha doğal bir görünüme sahip olacaktır.