Blog

Bul Çevir Oyunu Nasıl Oynanır?

Bul Cevir Oyunu Nasil Oynanir

Ahşap oyuncaklar arasında en popüler olan oyunlardan biri de bul çevir oyunudur. Bu çevir oyununu hem çocuk oyunu hem de yetişkin oyunu olarak da geçmektedir. Bul çevir oyunu beyni fazlasıyla çalıştıran bir eğitici oyuncaklar arasındadır. Özellikle çocuklar oynadığı zaman beyin gelişiminde, düşünce ve strateji gelişiminde etkili olabilir. Gelelim bu eğitici oyuncağın nasıl oynandığına.

Bul Çevir Oyunu Nasıl Oynanır?

Bul çevir oyunu için gerekli olan pullar ve zemin genelde ahşaptan yapıldığı için ahşap oyuncaklar statüsünde olmaktadır.

Öncelikle ahşaptan yapılmış pullarınızdan birini alarak oyun zeminde ki istediğiniz yere yerleştirin. Daha sonra da dört kare tahtasından istediğinizi 90 derece çevirebilirsiniz. Beş taşı bir sıraya koyarak oyunu kazanabilirsiniz. Pullarınızın yatay, dikey ya da çapraz olabilir. Önemli olan beşli sırayı yakalayabilmektir. Çünkü oyun ancak böyle kazanılabilir. Oyun kuralları ve oynanışı aslında oldukça basit gözükür ama oyuna başlandığı an sürekli olarak yeni strateji ve planlar kurarak oldukça heyecanlı bir oyun olmaktadır. Oyunda dikkat ve odak çok önemlidir. Yapacağınız en ufak bir dikkatsizlik ya da oyunu kazandım düşüncesi sizi kaçınılmaz bir mağlubiyete götürebilir.

Ahşap kareler 9 x 9 cm ve 9 adet eşit delik oyulmasıyla oluşturulur.

Bul Çevir Oyunu Kaç Kişi İle Oynanır?

Ahşap oyuncaklar arasında en popüler olan ve aynı zamanda zeka oyuncakları arasında bul çevir oyunu ön plana çıkmaktadır. Her ne kadar günümüzde artık eskisi kadar pek sık oynanmasa da hala ufakta olsa oynayan ve seven kişilerde vardır. Bul çevir oyunu hem çocuk oyuncakları hem de yetişkin oyuncakları olarak ortaya çıkan ender oyuncak türlerindendir.  Bul çevir oyunu 2 kişi ile oynanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.