Blog

Burnu Daha Küçük ve Kalkık Göstermenin Yolları!

Burnu daha kıcuk ve kalkık gostermenin yollari

Burnundan şikayetçi olanlar birçok makyaj hilesine başvurabilir. Böylece dert ettiğiniz geniş burnunuz daha ince ve küçük görünebilir. Burnu küçük ve kalkık göstermek için estetik ameliyatı olmanıza gerke yok. Günümüzde kontör uygulamasıyla yapılan bu makyajda açık ve koyu renk kapatıcılar kullanılıyor. İşte burnu daha kalkık ve küçük göstermenin yolları!

Burnu Küçük Göstermek için Kontür Nasıl Uygulanır?

Kontür yöntemiyle burnunuzu daha ince ve küçük göstermek mümkün. Bunun için kahve tonlarında bir göz kalemi ya da dudak kalemi, teninize uygun bir kapatıcı ile 2 ton koyu bir fondöten. Öncelikle burnunuzun şikayetçi olduğunuz bölgesini kalemle çizin. Uzunsa uç kısmını kalemle belirleyin. Genişse kenarları çizin. Daha kalkık göstermek için burnunuzun üst kısmını aşağıdan yukarıya doğru kalemle belirleyin. Daha sonra istediğiniz şekli vermek için kapatıcı kullanın. Daha koyu kapatıcıyla burnunuzun kusurlu kısmını geri planda bırakırken açık renk kapatıcı ile istediğiniz kısmı ön plana çıkarabilirsiniz. Fırça yardımıyla da kapatıcıyı sabitleyin.

Burnu Daha Küçük ve Kalkık Göstermek için Mat Kapatıcılar Kullanabilirsiniz

burnu daha kucuk ve kalkik gostermenin yollariÖncelikle yüzünüze uygulayacağınız fondöten, pudra gibi ürünlerin mat olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde ışıltılı, parlak ürünler burnunuzu daha büyük gösterecektir. Yüzünüzde kullandığınız ürünler bu açıdan önemlidir. Ancak mat kapatıcıları satın alırken kaliteli almaya özen göstermelisiniz. Aksi durumda kapatıcılar yüzünüzde püsür püsür duracaktır.

Koyu Renk Fondöten

Kullandığınız fondöten cilt tonunuzla uyumlu olmalıdır. Ancak burun bölgesini daha ince, küçük göstermek istiyorsanız kullandığınız fondötenden 1, 2 ton daha koyu bir fondöten kullanmalısınız. Koyu renk fondöteni burun kısmına uygulayarak fırça ile yayın. Böylece burnunuz daha küçük görünecektir.

Bronzerı Nasıl Kullanmalısınız?

Bronz renk ile burnunuzdaki farkı görebilirsiniz. Bir fırça yardımıyla burnunuza bronzer uygulayın. Ayrıca dudaklarınızda ışıltılı, parlak rujlar kullanarak da dikkati dudaklarınıza çekerek burnunuzun kusurlarını kapatabilirsiniz. Tabi bu tip şeylere takılmayıp her halinizle güzel olduğunuzu unutmayın.