Blog

Cildinize En Uygun Pembe Tonunu Bulun!

Cildinize En Uygun Pembe Tonunu Bulun

Pembe, küçüklüğümüzden beri kıyafetlerimizin baş rengi olmuştur. Bir çocuğa en sevdiği renk sorulduğunda ise yine “pembe” cevabını verir.  Pembeyi diğerlerinden farklı kılan, tahminimizce bizde açığa çıkardığı saf ve neşeli duygular olabilir.

Makyajda da bu renk herkesin dikkatini çekebilen ışıltılı ve çok yönlü bir renktir. Allık, ruj veya far da olsa her cilt rengine uygun bir pembe tonu var. Sadece doğru tonu bulmak yeterli olacaktır.

Pamuk şekeri pembesi mi, neon pembe mi? Bunu anlamak için sizlere 5 ipucu sunuyoruz.

cildinize en uygun pembe tonunu bulunAçık Cilt Tonu

Genel olarak açık tenli olan kadınların pembe renkten uzak durmasının doğru olacağını düşünülse de, sadece doğru tonu uygulayarak böyle bir durumun olmadığını görebilirsiniz. Tüm tenler dahil olmak üzere pembe, doğru tonu uygulanırsa herkese yakışır. Doğal bir görünüm istiyorsanız, bebek pembesi allıklar senin için ideal olaraktır. Gül rengi bir pembe tonu dudaklarını belirginleştirmek için kullanabilir. Gözleriniz için ise ışıltılı ve mercan tonuna yakın bir pembeyle harika bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Orta Açık Cilt Tonu

Yanaklarda ahududu veya kayısı pembesi tonun allıklar güzel bir uyum sağlar. Dudakların için ise, çilek pembesi rujlar ten rengine en çok yakışan renklerdendir. Eğer doğal ve nude farlardan sıkıldıysanız, parlak fuşya rengiyle kendinize ışıltı katabilirsiniz.

Buğday Cilt Tonu

cildinize en uygun pembe tonunu bulun 1Doğal parlak cilt rengine gül kurusu bir allık canlılık katacaktır. Dudaklarınız için, mor alt tonlarında bir pembe harika bir etki yaratacaktır. Klasik dumanlı göz makyajına alternatif olarak, altın veya metalik ışıltılı pembe bir göz farı kullanabilirsiniz.

Koyu Cilt Tonu

Allık olarak, yoğun tonları tercih edebilirsiniz. Parlak eflatun pembesi tonları ile dikkatleri çekebilirsiniz. Ruj olarak pembeyi tercih edebilirsiniz. Neon, parlak ya da sıcak pembe tonları ve mat fuşya alt tonlarını deneyebilirsiniz. Günlük makyajınızda da pastel lila ve sıcak pembe farlarla harika bir ışıltı yakalayabilirsiniz.

Yukarıdaki 5 ipucunu hemen denemeye başlayabilirsiniz. Cildinize uygun tonu bulduğunuzda, yarattığı mükemmel görünüm ve ışıltıya sizde şahit olacaksınız.