Blog

Cilt Bakımında Doğru ve Yanlışlar!

Cilt Bakımında Doğru ve Yanlışlar

Her yaşta kadın kusursuz bir cilde sahip olmak ister. Güzelliği ile ünlü sultanlar, mitolojide kadın tanrılar vardır. Her efsaneye konu olmuş güzelliklere sahip olmak isteyen kadınlar sürekli bir arayış içindedir. Güzelliğin simgesi olan kadınlar evlerinde ve uzman yardımı ile güzelleşmekten kendilerini alamıyorlar. Cilt bakımında doğrular aranırken mutlaka uzman yardımı alınması gereken noktalar vardır. Örneğin; her uzmanın tavsiye ettiği gibi günde iki litre su içmeniz hem cilt hücreleri hem de organlar için hayati önem taşmaktadır. Cildinizin bakımında bir diğer altın kural makyajınız ile uyumamanız ve doğru makyajı yapmanızdır. Gözenekler hava almazsa tıkanan gözenekler deride sorun oluşmasına neden olacaktır. Sıkça karşılaştığınız durumlardan biri olan ciltte kıllanma iyi bir temizleme olmamasının nedenidir. Cildin nem dengesi hava değişimleri ile bağlantılıdır. Zaman zaman cildinize nem takviyesi yapmanız gerekebilir. Bunu da en iyi yüz kremleri vücut kremleri ile sağlarsınız.

cilt bakiminda dogru ve yanlislarcilt bakiminda dogru ve yanlislarUzun süre cildinizi güneşe maruz bırakmanız cildinizde lekelenmelere neden olur. Bunun için cildinize güneşe çıkmadan önce iyi bir koruyucu krem uygulayabilirsiniz. Uzman gözetimi altında cildinizi ozon buharı ile temizleyebilir, cildin yenilenmesi için harekete geçirici maskeler yapılmalıdır. Evde yapılabilecek en iyi bakımlardan biri de yüzü iyi bir temizleyici ile temizledikten sonra gül suyu ile silerek, tonikleme işlemidir.

Cilt bakımındaki yanlışların en basiti sabundur. Cilt ile temas eden sabun tercihlerini doğru yapmak gerekir. Sabun cildi kurutabilir. Her cilt tipi için farklı bir işlem vardır. Yağlı ciltler sabunu kaldırırken kuru ciltler sabun nedeniyle daha yaşlı bir görünüm alır. Yediklerimiz de cildimiz için önem arz eder. Beslenmemize dikkat etmediğimizde cildimiz hızlı bir yaşlanma sürecine girecektir. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme cilde yansıyacaktır. Cildin kan akışı cilt üzerinde etkilidir. Belirli masajlar ve cilt temizleme paketleri alarak cildinizin temizlenmesini ve kan akışını hızlandırarak hücrelerin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Cildiniz kendinize gösterdiğiniz özeni yansıtır kendinizi sevmenizi sağlar.

Cildinizi Makyajla Bakımlı Gösterebilirsiniz

Cildiniz için birçok bakım yaptırabilirsiniz. Ancak bunu güzel göstermenin en etkili yöntemi ise makyaj yapmaktır. Özellikle yüzünüzü temizledikten sonra ufak dokunuşlarla daha alımlı gösterebilirsiniz. Eğer açık bir teniniz varsa pembemsi pudralar, koyu bir teniniz varsa kahvemsi pudralar tercih edebilirsiniz.