Blog

Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Nasıl Seçilir?

cilt tipine gore dogru fondoten nasil secilir 1

Fondöten Seçimi – Doğru Fondöten Nasıl Seçilir?

Fondötenler bir çok kadının seçerken zorlandığı olmazsa olmaz makyaj ürünlerinden biri ve her geçen gün yepyeni çeşitleriyle çoğalıp artmaya devam ediyorlar. Yüzünüzün rengine ve cildinizin tipine göre doğru fondöten seçerseniz muhteşem pürüzsüz bir görüntü alırsınız. Aksi halde fondöten yüzünüzde maske gibi durur. Bu ise bir kadının makyajını çok kötü gösterir.

Fondötenin, likit, krem, comuflaj, stick, hd, pudralı, sıkıştırılmış, hypoallerjenik, non-comedojenik vb. birçok çeşidi bulunmaktadır. Şimdi fondöten çeşitlerini yakından tanıyalım ve bir dahaki fondöten seçiminde daha doğru bir karar alalım!

Likid Fondötenler:

cilt tipine gore dogru fondoten nasil secilir 2cilt tipine gore dogru fondoten nasil secilirLikit fondötenler hafif kapatıcılık sağlayan ve doğal görünüm veren fondötenlerdir. Bir çok kadın 2. bir deri gibi cildi saran ve uygulaması çok kolay olan bu tip fondötenleri tercih eder. Yağ bazlı ve su bazlı olmak üzere 2 çeşidi bulunmaktadır.

KremFondötenler:

Krem fondötenler makyaj artistlerinin bir numaralı seçimidir.

Kompakt ya da stick halde satılırlar ve çok iyi kapatıcılık sağlarlar. Uygulaması kolay kremsi ve pürüzsüz bir bitiriş sağlayan daha konsantre ürünlerdir. Krem fondötenler cilt rengiyle mükemmel şekilde örtüşür ve doğal bir görünüm verir. Normal, karma ve kuru ciltler için ideal ürünlerdir.

Dual Active Fondötenler:

Dual active fondötenler çok yönlü ürünler olup modern çağın koşuşturmalı hayatında, zamanla yarışan kadınlar için oldukça kalıcı bir seçenektir. Bu fondötenler likit olup sürüldüğünde pudralanmışsınız gibi bir doğal görüntü verirler. Bu fondöten türü normal ve yağlı ciltler için idealdir.

Cilt tipinize göre çeşidinizi belirledikten sonra doğru renk tonunuzu seçmelisiniz. Doğru tonu bulduğunuza emin olmalısınız. Fondöten kullanırken yüzünüze sürmeden önce çok az alıp, dağıtmaya özen göstermelisiniz. Çünkü fondötenler konsantre ürünlerdir ve siz dağıttıkça doğallaşır, cildinizle örtüşürler. Fondöten uygulaması için sünger yahut fondöten fırçalarını kullanabilirsiniz. Kadınların pek çoğu fondöten kullanımında parmaklarını tercih etmektedir. Ancak hem daha az hem de daha kalıcı fondöten elde etmek ve kullanmak için fırçalar her zaman en doğru tercihler olacaktır.