Blog

Daha İri Gözler İçin Makyaj Hileleri

Daha iri gozler icin makyaj hileleri

Kadınlar bakışları ile çekici olmak için makyajın faydalarından yararlanmaya çalışır. Daha iri ve çekici gözlere sahip olmak aslında zannetiğiniz kadar zor değil. Ancak iri göz makyajı yapmanın birkaç önemli püf noktası bulunuyor. Bu püf noktaların bilinmesiyle birlikte daha iri gözlere sahip olabilirsiniz.

Daha İri Gözler İçin Makyaj Hileleri

daha iri gozler icin makyaj hileleri 1Makyaj her zaman kadınların kurtarıcısı olmuştur. Tabi ki doğru yapıldığı zaman bu geçerlidir. Gözleri daha iri göstermek için ilk önce beyaz bir göz kalemi almanız gerekiyor. Beyaz göz kalemini gözünüzün içine sürdüğünüzde gözünüzü olduğundan daha büyük gösterecektir. Ancak açık ten rengine sahipseniz beyaz göz kalemi doğru tercih olmayacaktır. Açık ten rengine sahip olan kadınların gözlerini iri göstermeleri için tercihlerini şeftali, pembe tonlarından yana kullanmaları gerekir. Bu sadece göz kalemi için değil, allık, pudra, ruj ve fondötenlerde de geçerlidir.

İkinci hile olarak farlardan yararlanmanız gerekiyor. Farlar doğru kullanıldığı zaman daha iri gözlere sahip olmanıza sebep olacaktır. Tabi ki ten renginize uygun farı seçmenizde fayda vardır. Daha çok koyu tonlardan tercihinizi yapmanız gerekiyor. Koyu ten rengine sahip kadınların far seçimlerini açık renklerden yana kullanmaları gerekir. Ancak tek renk değil, birkaç renk ile geçişlerde elde edilmesi gerekir. Bunun için de tek bir far değil, birkaç fara sahip olmak gerekir. Ancak açık ten rengine sahip olan kadınların far seçimlerini koyu renklerden yana kullanabilirler.

Son olarak da yoğun bazlı bir maskara ile bakışlarınızı daha da güçlendirebilirsiniz. Maskaralar göz makyajının olmazsa olmazları arasında yer alır. Eğer kısa ve gür olmayan kirpiklere sahipseniz dolgun gösteren maskaralar kullanmalısınız.