Blog

Detaylarıyla Oje Kullanımı ve Oje Sürme Teknikleri

detaylariyla oje kullanimi ve oje surme teknikleri

Oje Sürmeden Önce Törpü Kullanmayın

Her şeyden önce ellerinizin ve tırnaklarınızın küçük bir bakımdan geçmesi gerektiğini göz önünde bulundurarak oje sürme işlemine başlamanız gerekiyor. Lanolinsiz bir sabunla ılık suda yıkanması gereken ellerden sonra havlu ile kuruladığınızı varsayarsak son olarak tırnaklarınızın üzerinde kalan kirleri aseton yardımı ile temizlemelisiniz. Tırnaklarınızın sağlığını düşünmeniz gerektiğinden her oje kullanımından önce koruyucu sürülmesinin bir alışkanlık haline getirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Oje kullanımını sevenler için bilinmesi ve uygulanması gerçekten gerekli görünen bu not, tırnaklarınızın kırılması çabuk deforme olması gibi önem arz eden ve can sıkan sorunlarında önünü kesecektir.

Ojenin İlk Katında Baz Kullanın

Renkli ojenizin sürümünden önce tek kat şeffaf sürmenizin tırnaklarınızı ojeden kurtarma aşamasında boyamasından koruduğunu biliyor muydunuz?

detaylariyla oje kullanimi ve oje surme teknikleri1Tırnağınızın tam ortasından boyanmaya başlanmalı ve üç seferde oje sürümünü tamamlamayı denemeniz gerekmektedir. Eğer her bir tırnağı üç adımda bitirebilirseniz ne kadar düzgün ojenizin sürüldüğünü siz de fark edeceksiniz. Oje fırçasının tırnağa paralel uygulayarak, oje tırnakların başlarından uçlarına doğru sürülmelidir. En son fırça darbesi ise diplerden uçlara doğru çekilir sonra yan tarafları dolduracaksınız. İkinci katı uygularken ise, başparmaktan küçük parmağa doğru gidilmelidir.

Hızlı Kurutulan Ojeler

Bozmadan sürmeyi başardığımız ojelerden sonra, kurutmak için gerekli olan ise çok basit, buzlu su dolu bir kabın içerisinde ellerinizi 1-2 dakika bekletmek işimizi kolaylaştıracaktır.

Tırnaklarınızı dinlendirmeye İhmal Etmeyin!

Ojekolikler özellikle çok sık oje kullanıyorsanız tırnaklarınızı arada bir dinlendirmenizde fayda var. Sürekli oje sürmek tırnaklarınızı yıpratacağı gibi sarımcı bir renge dönüşmesine ve bakımsızlaşmasına neden olacaktır. En azından bir hafta oje sürmemek tırnaklarınıza nefes aldıracağı gibi yapacağınız en büyük iyiliklerden birisi olacaktır.