Blog

Dikkatleri Üzerinize Toplamanız için Makyaj Önerileri!

Dikkatleri Üzerinize Toplamanız için Makyaj Önerileri

Daha güzel görünmek ve kusurlarımızı gizlemek için makyaj yaparız. Peki kusursuz makyajın sırları nelerdir? İşte size birkaç öneri!

Dikkat Çekici Buğulu Göz Makyajı

Genellikle gece makyajı olarak yapılan dumanlı makyajı, gözleri en güzel ortaya çıkaran ve ünlülerin de en çok yaptığı makyajlardan birisidir. Dumanlı göz makyajında renk geçişleri önemli olduğu için fırça kullanılmalıdır. Buğulu gözlere sahip olmak için ilk önce kaş altı aydınlatıcısı olarak açık bej tonlarını uygulamalısınız. Ardından gözlerinizin üstüne ve altına göz pınarlarından başlayarak siyah göz kalemi çekmelisiniz. Göz kapağınızın üstüne seçtiğiniz rengi fırça yardımıyla uygulamalısınız. Daha sonra bir ton koyu renk farı çektiğiniz göz kalemini de yayarak alt ve üst kirpiklerinizin dibine yaymalısınız. Bakışlarınızı daha belirgin hale getirmek için iki kat rimel sürmelisiniz. Mutlaka maskara kullanın. Makyajı ortaya çıkaran son dokunuş olan maskaradır.

Dudak Makyajı

dikkatleri uzerinize toplamaniz icin makyaj onerileriGözaltı morlukları birçok kadının baş belasıdır. Ancak onları makyajla gizlemek mümkün. Ten renginizden bir ton açık kapatıcı kullanarak morluklarınızı gizleyebilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki makyaj sadece geçici çözümdür. Bu nedenle bakım kremleri kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Dudaklarınızın dolgunluğundan memnun değilseniz, alt dudağınızın ortasına ve üst dudağınızın kenarlarına parlak pembe parlatıcı sürerek daha dolgun görünümüne sahip olabilirsiniz. Açık ton rujların koyu renklere göre her zaman daha dolgun göstereceğini de unutmamalısınız.

Dikkat çeken göz makyajından sonra, en dikkat çeken bölge dudaklardır. Dudak güzelliği çok önemlidir ama dudak şekli ve yapısı daha da önemlidir. Her dudağa her ruj ya da her dudağa kalem çekilmez. Öncelikle dudak yapınızı iyi tanımanız gerekir. İnce dudaklara dolgun bir görünüm vermek için, öncelikle tüm dudağınıza fondöten uygulaması yapmalısınız. Dudak kalemiyle dudağınızı belirginleştirmeli ve hafif bir ruj sürerek bol miktarda parlatıcı sürmelisiniz.

Sarkma olan dudaklar için ise öncelikle dudak çevresini kapatıcı yardımı ile kapatılmalı ve sarkan dudağı üste çekmek için dudak kalemi sürülmelidir. Çerçeve içine alınan dudağı ruj yardımıyla kapatılmalıdır. Sadece üst dudak ya da alt dudakta sorun varsa, ince görünen dudağa fondöten uygulanmalı ve kalın bir kalem sürülmelidir. Devamında ise ruj ile tamamlanmalıdır.

Herkes çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak ister. Makyajla sizde belirgin yanaklar yaratabilirsiniz. Yanaklarınızı içe çekip oluşan boşluğa bronz tonlarında krem allık sürebilirsiniz.

Burnunuzun genişliğinden yakınıyorsanız dert etmeyin. Burnunuzun uzunluğu boyunca açık tonda makyaj altı bazı kullanın. Ardından kendi renginizden daha koyu tonda bir kapatıcı ya da krem fondöteni burnunuzun iki yanına uygulayın. Gölgeleme işlemleri sayesinde daha ince görünüm yaratmanız mümkün.