Blog

Dipliner Gözün Neresine Sürülür?

Dipliner gozun neresine surulur

Günümüzde kendisine değer veren pek çok kadın, kişisel bakımına dikkat etmekte, özen göstermektedir. Hem kendisine hem de çevresindeki insanlara güzel görünmek için makyaj yapmakta ve bu şekilde kendini iyi hissetmektedir. Bu doğrultuda kullanılan onlarca farklı makyaj malzemeleri bulunurken, bunlardan biri de dipliner ve eyelinerdır. Göz makyajı için olmazsa olmaz ürünler arasında yer alan dipliner ve eyeliner, gözde keskin bir hat oluşturulmasını sağlayabilmektedir.

Dipliner Gözün Neresine Sürülür?

Dipliner, günümüzde göz makyajı için sıklıkla kullanılan kozmetik ürünlerinden biridir. Makyaj konusunda pek fazla bilgisi olmayan ve yeni yeni makyaj yapmaya başlayan kadınlar “Dipliner Gözün Neresine Sürülür” sorusunun cevabını merak etmektedir. Dipliner göz kapağına, kirpiklerin başlangıç noktasına uygulanan dipliner, ince bir çizgi halinde uygulanmaktadır.

Eyeliner ile aynı uygulamaya sahip olan dipliner, göz bademciğinden başlanarak gözün dış bölgesine kadar çizgi halinde çekilebilmektedir. Gözün dış bölgesinde ise yukarıya doğru uzun ya da kısa çizgiler çekilmektedir. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken tek konu ise göz şekline göre bir uygulama yapılmasıdır. Daha kolay bir uygulama içinse dipliner kalem kullanabilmek mümkündür.

Eyeliner Nereye Sürülür?

Dipliner Gözün Neresine SürülürEyeliner da dipliner ile aynı bölgeye uygulanmaktadır. İki kozmetik ürünü arasındaki tek fark, dipliner ile kısa ve ince çizgiler çekebilmek daha kolay olurken, eyeliner ile uzun ve kalın çizgiler çekebilmek daha kolaydır. Günümüzde pek çok farklı eyeliner türü bulunurken, bunlar kalem, likit ve jel olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik eyelinerın çeşitli renk alternatifleri bulunurken, diplinerda böyle bir seçenek bulunmamaktadır.

Bu şekilde uygulamaya yeni başlayanlar için kullanımı daha kolay olan dipliner öneri de bulunulmaktadır. Hatta likit formda olan ürünler yerine dipliner kalem de uygulamayı daha kolay bir hale getirecektir.

Akmayan Dipliner Nasıl Uygulanır?

Akmayan dipliner kadınların sıklıkla tercih ettiği bir kozmetik ürünüdür. Suya dayanıklı olma ve uzun süre formda kalabilme özelliği ile dikkat çeken bu ürün, diğerlerine kıyasla farklı dipliner fiyatlarına sahip olabilmektedir.

Dayanıklı olan bu diplinerın kullanımı da diğerleri ile aynıdır. Göz kapağına çizgi halinde uygulanmakta ve keskin bir hat oluşmasına yardımcı olmaktadır. Dipliner fiyatları ve çeşitleri hakkında daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.