Blog

Dipliner ile Eyeliner Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dipliner ile eyeliner arasindaki farklar nelerdir

Makyaj, kadınların hem kendine, hem de çevresindekilere hoş görünmek amacıyla gerçekleştirmiş olduğu bir cilt uygulamasıdır. Bu uygulamada kullanılan onlarca farklı makyaj malzemeleri bulunurken, bunlardan biri de dipliner ve eyelinerdır. Günümüzde sıklıkla kullanılan kozmetik ürünlerin dipliner ve eyeliner, göz kapağına uygulanan bir üründür. Kirpik bitiminde keskin bir hat oluşmasını sağlayarak, göz makyajına renk katabilmektedir. Kişisel bakım konusunda hassas olan pek çok kadın bu gibi ürünleri tercih ederken, dipliner fiyatları her bütçeye hitap edebilmektedir.

Dipliner ile Eyeliner Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dipliner ve eyeliner, her ikisi de aynı bölgeye uygulanan bir kozmetik ürünüdür. Makyaja yeni başlayan pek çok kadın bu ikisi arasında benzerlikler ve uygulamanın aynı olması nedeniyle dipliner ve eyeliner arasındaki farkları merak etmektedir.

Dipliner ile Eyeliner Arasındaki Farklar pek belli olmasa da, dipliner likit ve fırçası yapısı nedeniyle daha kolay kullanıma sahip olan ve özellikle de acemilerin kullanımına uygun olan bir üründür. Dipliner ile ince ve kısa çizgiler çekebilmek mümkündür. Eyeliner ise daha uzun fırçalı olmakla beraber kullanımı daha zor ve uzun çizgiler çekmeye yarayan bir üründür. Dolayısıyla görüntü olarak da pek fark sağlamayan bu iki ürün, kullanıcısının tercihine göre kullanılabilmektedir.

Dipliner Nasıl Uygulanır?

Dipliner ile Eyeliner Arasindaki Farklar Nelerdir 1

Uygulama konusundaki dipliner öneri, eyelinerdan farklı değildir. Öncelikle diplinerı çalkalayarak işe başlamak gerekir. Bu şekilde daha opak bir görünüm elde etmek mümkün olurken, ürünün uygulama şeklinin, daha doğrusu çizilecek olan çizginin göz noktasına ve şekline göre belirlenmesi gerekir. Eğer ki badem göze sahipseniz gözün dış tarafından yukarıya doğru küçük bir çizgi çizebilirsiniz. Ayrıca bu çizgileri dilediğiniz şekilde göz pınarlarından gözün dışına doğru tek seferde ya parça parça çizerek birleştirebilirsiniz. Bu aşama likit formların yerine dipliner kalem de kullanabilirsiniz.

Akmayan Dipliner Nedir? Ne İşe Yarar?

Dipliner, özelliklerine göre farklı kendi arasında çeşitlilik gösterebilmektedir. Akmayan dipliner da su gerçirmeyen özelliğe sahip bir diplinerdır. Uzun süre kullanım sağlayan ve suya dayanıklı olması ile dikkat çeken akmayan dipliner, günümüze pek çok kadın tarafından kullanılmaktadır. Üstelik bu modelde dipliner fiyatları da sanıldığı kadar pahalı değildir.