Blog

Dipliner Nedir? Eyelinerden Neden Farklı?

Dipliner, günümüzde kadınların en sık kullanmış olduğu kozmetik ürünlerinden biridir. Hemen hemen her çantada yer alan makyaj malzemelerinden dipliner, göz makyajında çarpıcı bir etki oluşturabilmektedir.

Genellikle dikkat çekici bir göz makyajı için tercih edilen dipliner, eyeliner ile hemen hemen aynı özelliklerde bir kozmetik ürünüdür. Kolay kullanım imkanı sağladığından eyelinera kıyasla daha sık tercih edilen bu ürün, farklı özelliklere de sahip olabilmektedir. Örneğin; suya dayanıklı akmayan dipliner, bu özelliklerden biridir.

Dipliner Nedir?

Makyaja yeni başlayan ya da eyeliner hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kadınlar “Dipliner nedir?” sorusuna yanıt aramaktadır. Göz makyajının olmazsa olmazı olarak nitelendirilen dipliner, göz kapağına uygulanan ve göz pınarlarından itibaren gözün dış bölgesine kadar çizgi çekilmesini sağlayan bir üründür. Göz kapağında keskin bir hat oluşumunu sağlayan dipliner, pratik bir ürün olması ile bilinmektedir. Göz kontörü olarak ifade edilen bu uygulama için gerekli olan dipliner fiyatları bakımından uygun olmakla beraber günümüzde pek çok kozmetik mağazasından temin edilebilmektedir.

Diplineri Eyelinerdan Ayıran Özellikler

  • Alışma Evresinde Yardımcı Olması

Dipliner, kişisel bakım açısından makyajına önem verenlerin kolaylıkla alışabileceği ve hatta ustalaşabileceği niteliklere sahiptir. Bu nedenle de eyelinerdan farklıdır.

  • Kolay Bir Kullanım İmkanı Sağlaması

Günümüzde pek çok kadın her ne kadar profesyonel makyaj yapsa da, iş eyeliner çekmeye geldiğinde acemileşebilmekte, eline yüzüne bulaştırabilmektedir. Bu noktada eyelinera kıyasla daha kolay bir kullanım imkanı sağlayabilmektedir. Üstelik dipliner kalem daha kolay kullanılmaktadır.

  • Kusursuz ve İnce Hatlı Çizgiler Çizilmesi

Dipliner kullanıcısına kusursuz ve ince hatlı bir çizgi çizmeye yardımcı olmaktadır. Eyeliner ise daha kalın hatlı çizgiler için kullanılmaktadır. Üstelik dipliner fiyatları da pek çok kadının erişebileceği nitelikte olması ile bilinir.

  • İnce Uçlu Bir Fırça Yapısına Sahip Olması

Eyeliner daha kalın uçlu bir fırça yapısına sahip olurken, dipliner ise daha ince uçlu bir fırça yapısına sahiptir. Bu nedenle de ince hatlı çizgiler daha kolay çizilebilmektedir.

  • Akmayan Özellikte Olması

Akmayan dipliner, sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Eyeliner ya da diğer diplinerlara kıyasla suya dayanıklı olan akmayan dipliner, gözde daha uzun süre dağılmadan kalabilmektedir.

Pek çok makyaj uzmanı özellikle yeni başlayan kadınlar için dipliner öneride bulunurken, bu ürün sayesinde makyajlar daha kolay ve keyifli bir uygulama haline dönüşebilmektedir.