Blog

Doğal Görünümlü Makyaj Göründüğü Kadar Zor Değil!

Dogal gorunumlu makyaj gorundugu kadar zor degil

Makyaj yaparken daha doğal görünümlü makyaj yapmak ister misiniz? Her kadın daha güzel ve bakımlı görünmek için makyaj yapar ancak her adımı ustalık isteyen makyaj aşırıya kaçınca güzellik uğruna kendinizi daha kötü duruma düşürebilirsiniz. Makyaj yaparken daha doğal görünmek aşırıya kaçmamak sanki hiç makyaj yapmamış biri gibi durmak ama aynı zamanda oldukça bakımlı bir kadın olduğunuzu göstermek için doğal görünümlü makyaj için 5 önemli püf noktası…

Yaza girdiğimiz şu günlerde oldukça popüler olmaya başlayan makyaj yokmuş gibi makyaj yapmanın sırlarının bilinmesi önemlidir.

Doğal Bir Görünüm için Yüz Makyajı

Kremsi ince yapılı fondöten ile tüm yüz bölgenize uygulayınız. Bu tip fondötenler cildinizi nemlendirir ve kuru bir görüntü oluşmasını engeller. Renk seçimi cilt renginize yakın tonlarda olanı uygulayın.

Yanak Makyajı Nasıl Olmalıdır?

dogal gorunumlu makyaj gorundugu kadar zor degil 1Cilt tonunuza uygun renk allık ile elmacık kemiklerinize uygulayın. Cildiniz açık renk ise pembe veya gül kurusu, orta tonlarda ise turuncu veya turuncunun alt tonları kullanabilirsiniz. Toz allık kullanmayın kremsi olanları tercih edin. Bu tipi kremsi allıklar doğal görünümlü makyaj için idealdir

Kirpiklerinizi Kıvırmayı Unutmayın!

Kirpik kıvırıcı yardımıyla ile kirpikleri kıvırınız. Eğer gözlerinizi ön planda göstermek istiyorsanız kirpiklerinize tek kat maskara uygulayın. İnce kirpiklere sahipseniz dolgun gösteren maskaralar tercih etmelisiniz.

Kaşlarınız Nasıl Olmalı?

Kaşlar kusursuz bir görünüm için en önemli yeridir. Kaşların arasındaki boşlukları kaş renginize uygun kaş kalemi ile doldurunuz. Bu boşlukları doldururken kalın çizgiler değil minik ince kıl çizgiler uygulayın. Sakın kaş yapınızın doğal şeklini bozmayınız sadece boşluk olan yerleri doldurun.

Dudaklarda Nude Renkler

Doğal görünümlü makyaj için dudaklarınıza en uygun renkte nude tonlu rujlar kullanınız. Dudaklarınıza parlaklık katmak için lip balm uygulayabilirsiniz.