Blog

Doğal Makyaj İçin Gözler Nasıl Olmalı?

Dogal makyaj icin gozler nasil olamali

Makyaj, kadınların olmazsa olmazıdır. Peki bu olmazsa olmazımızın bize kattıkları nelerdir? Hepimiz biliyoruzki makyaj bilinçsiz bir şekilde yapıldığı taktirde bize geri dönüşü olmayan sorunlar çıkarabilmektedir. İşte bunun için doğal makyaj yöntemleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Eğer yapılan makyajda kaliteli makyaj ürünleri kullanılır ve doğal makyaj yapmanın püf noktaları bilinirse makyajınızda harikalar yaratabilirsiniz. Peki doğal makyaj nasıl olmalı? Doğal göz makyajının teknikleri nelerdir?

Doğal Makyajdan Önce Temizlik Yapmalısınız!

Makyaj yapmaya başlamadan önce yapmanız gereken en önemli şey, cildinizi temizleyip, arındırmanız. Aksi durumda makyajınız katman katman olup, hem kötü bir görünüm elde edersiniz he de sizi oldukça rahatsız eder.

Makyaj öncesi temizlik yapıldıktan sonra sıra fondötendedir. Fondöten seçimlerinizi kaliteli ürünlerden yana tercih etmelisiniz. Aksi durumda fondöteniniz doğal olmayacaktır. Doğal görünmek için cilt renginizden bir ton açık fondöteninizi sünger yardımıyla cildinize eşit miktarda iyice uygulamalısınız

Doğal Makyaj İçin Gözler Nasıl Olmalı?

dogal makyaj icin gozler nasil olmali1Açık kahverengi tonları ya da açık turuncu göz farı ile gözlerinizi renklendirmeli ve eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirmelisiniz. Ardından kirpik kıvırıcınız ile kirpiklerinizi kıvırmalı, kahve ya da siyah tonlarında bir rimel ile kirpiklerinizi dolgunlaştırmalı, ardından yoğun etki için jel rimelle, renkli rimelin üzerinden geçmelisiniz. Göz makyajında doğallık yaratmak için;

Allık: pembe ya da şeftali tonlarında ki allığınızı elmacık kemiklerinizin üzerine büyük fırça yardımı ile sürün. Doğal görünüm için allık fırçasını hafifçe yüzünüz ve boynunuza da dokundurmayı unutmayın.

Dudaklar: açık pembe ya da açık turuncu tonlarındaki rujunuzu dudaklarınıza sürün. Dolgun görünmesini isterseniz de şeffaf dudak parlatıcısı uygulayın.