Blog

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

kusursuz ve dogal makyaj nasil yapilir 2

Kadınlar tarafından en çok kullanılan makyaj günlük makyajdır. Günlük makyajların ise doğal olması tüm kadınlar için en önemli kriterler arasında yer almaktadır Doğal olmayan bir günlük makyaj hem bakımsız gösterir hem de olumsuz yönde farklı gösterir. Doğal makyaj yapmanın önemli birkaç püf noktası vardır. Bunların bilinmesiyle birlikte doğal olmayan, yapay makyajlardan kaçınmak çok kolaydır.

Sade ve Rahat Makyaj Çalışma Performansını Artırır

dogal makyaj nasil yapilirÖzellikle çalışan kadınlar için rahat ve sade bir makyaj çok önemlidir. Çünkü çalışma ortamında kendilerini hem güzel hem de rahat hissetmek isterler. Bu aynı zamanda iş yerindeki çalışma performansını da olumlu yönde etkileyen bir durumdur. Bunun aksinde ise ağır bir makyaj iş yerindeki potansiyelini düşürmektedir.

Bej ve Kırık Beyaz Renkleriyle Doğal Makyaj

Her saç ve ten rengine uygun açık kahve, bej ve kırık beyazdır. Temel renkleri uygulamanız hem sizi sade hem de bakımlı ve makyajlı gösterecektir. Bu aşamada ilk yapmanız gereken kırık beyazla göz kapağını tümüyle boyamak, göz kapağın üst tarafına ise bej uygulamak ve göz kapağının alt kısmına ise açık kahverengini gölge yapmak. Bunun devamında ise kirpikleri kirpik kıvırıcı ile kıvırmak, sonra rimeli de uygulamak ve makyajı sonlandırmak.

Cildinizi Tanıyın

Cildinizi iyi tanımalısınız. Cilt türünüze göre makyaj ürünleri tercih etmelisiniz. Karma veya yağlı bir cilde sahipseniz pudra kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Ancak sorunlu bir cilde sahipseniz bu durumda pudra ve fondötenden uzak durmalısınız. Bunun yerine fondötenin yerine son zamanlarda oldukça sık kullanılmaya başlanan BB kremi tercih edebilirsiniz. Yüzünüzü nemlendirirken aynı zamanda yüzdeki renk farklılıklarını ortadan kaldırıp aydınlatıyor. Allık olarak ise hafif tonlar olan şeftali ve gülkurusu tercih edebilirsiniz.

Günlük makyajda dudak görüşünüz ise tam anlamıyla kendi zevkiniz ve tercihinizdir. Şeffaf parlatıcı, lipgloss veya kıyafet seçiminize uygun bir ruj olabilir bu. Ama tabii yine doğal görünümün dışına çıkmamaya özen gösterin.