Blog

Doğal Makyaj Uygulaması ve Yanlış Bildikleriniz!

Doğal makyaj uygulaması genel olarak soft renkler ile yapıldığı söylenmektedir. Ancak doğru makyaj uygulaması her zaman size en yakışanı olduğu unutulmamalıdır.

Hem doğru hem de doğal makyaj yapmak için nemlendirici ve renklendirici özel bb kremlerden yararlanabilirsiniz. Doğal makyaj uygulaması gerçekleştirmek istiyorsanız nude renk tonlarına sahip olan far uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Koyu renk tonlarındaki far kullanımından geri durmanız gerekmektedir. Koyu renk tonları eğer size yakışmıyorsa çok kötü duracaktır. Eğer farınızın kalıcı olmasını isteyenlerdenseniz far bazından yararlanabilirsiniz. Nemlendirici kremlerde farınızın kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Göz makyajı sırasında eyeliner kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yerine buğulu bakışlar elde etmek adına göz kapağınızın üst bölümüne göz kalemi sürebilirsiniz. Bu işlem sonrasında aplikatör kullanarak, göz kaleminin dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Dudak makyajı uygulamasında doğal görünüm elde etmek istiyorsanız sadece dudak kalemlerinden yararlanmalısınız. Şeftali ve vişne çürüğü renk tonlarındaki dudak kalemleri hem doğallığın hem de çekiciliğin bir numaralı yardımcısıdır. Fakat dudak kalemini çok bastırmadan küçük dokunuşlar aracılığı ile sürmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğal görünümden uzaklaşmış olacaksınız. Dudaklarınızda doğal bir görünümün elde edilmesi adına bu husus oldukça önemlidir.

Doğal kirpiklere sahip olmak istiyorsanız takma kirpiklerden uzak durmalısınız. Bunun yerine kirpik kıvırıcı makasını kurutma makinesi aracılığı ile bir dakika boyunca ısıtarak kirpiklerinize uygulamalısınız. Bu işlem sonrasında kirpik ayırıcı özelliğe ev sahipliği yapan rimeller ile kirpiklerinizi tek tek ayırabilirsiniz.

Doğal makyaj uygulamasında pudra kullanımından uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü pudralar kalıp gibi bir görüntü oluşturmakta ve ortaya çıkan bu durum da doğallığın geri plana alınmasına sebep olmaktadır. Allık uygulamasında ise doğal şeftali renk tonlarına yönelebilirsiniz. Eğer beyaz tenliyseniz kırmızı renk tonlarına sahip allıklardan uzak durmalısınız. Bunun yerine bronz allık uygulamasından yararlanabilirsiniz. Doğal makyaj uygulamasında eğer ışıltılı bir görünüm kazanmak istiyorsanız makyaj sabitleyici ve aydınlatıcı krem kullanımını ön plana alabilirsiniz. Aydınlatıcıları cildinize iyice yedirmeniz gerekmektedir. Bu uygulama sırasında kapatıcı fırçalarından yararlanabilirsiniz.