Blog

Doğal ve Pratik Makyaj Yapmanın Püf Noktaları!

dogal ve pratik makyaj yapmanin puf noktalari 1

Kişisine göre makyaj yapmanın püf noktaları değişebilir. Zamanı kısıtlı olanlar için farklı püf noktaları, gece makyajı için farklı püf noktaları, günlük makyaj için ve kusurları olanlar için farklı püf noktaları gerekir.

Bir yere, bir davete bakımsız, makyajsız, bitik halde gitmektense, o davete veya mekâna geç gidilmesi tercih edilir. Ancak hiç geç kalmadan aynı zamanda bakımlı gitmek en önemlisidir.

Bir yere yetişmeniz gerekiyor ve yüzünüzde sıfır makyaj var. 3 dakikada makyaj yapmanız mümkün. Çabuk makyaj yapmanın püf noktalarına öncelikle makyaj malzemelerinizi gerekli olanları önünüze dizmekle başlayın. Bunlar nemlendirici, baz (taban kat), fondöten, allık, rimel, (gece makyajı ise) birde far…

Doğal ve Pratik Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Doğal ve Pratik Makyaj Yapmanın Püf Noktaları 1dogal ve pratik makyaj yapmanin puf noktalariÖncelikle makyajın daha kalıcı olması için yüzünüzü ılık suyla yıkayıp havluyla silmeden yüzünüze hafif hafif bastırarak kurulayın. Nemlendiricinizi sürün ve emene kadar bekleyin. Bu bekleme sürecini yüzünüze kremi sürmeye devam ediyormuşçasına ovalayarak hızlandırabilirsiniz. Yüzünüzdeki kan akışı hızlanacağından dolayı daha çabuk emilir. Fondötenimizi yüzümüze sürdükten sonra 2 ton daha açık kapatıcımızı gözaltına ve göz kapağına sürmelisiniz. Bu işlemi kaşınıza kadar gerçekleştirmelisiniz. Bunların sabitlenmesi için ise, geniş bir allık fırçasıyla yüzün tamamına pudra sürülmesi gerekmektedir.

Şimdiye kadar anlatılanların hepsi makyaj yaparken herkesin uyguladığı sıralamadır. Ancak bundan sonrası sizin zevkinize ve ayıracağınız vakte kalmıştır. Eğer allık sürecekseniz allığınızı alıp, gülümseyip, yanaklara fırça yardımıyla uygulamanız gerekmektedir. Benzer şekilde aynı fırçayla gözlerinizi küçülterek göz kenarlarına uygulamanız gerekmektedir. Eğer yüzünüzde doğal bir makyaj görünümü olsun istiyorsanız aynı allığı bu kez elinizle dudaklarınıza sürmeniz, bunun üzerine de parlatıcı sürmeniz gerekir. Ancak bunu yapmak zorunda olmayıp, aynı tonlara sahip bir parlak ya da mat ruj da tercih edebilirsiniz. Son dokunuşlarda her zaman rimel bulunur. Eğer dolgun kirpikleriniz olsun istiyorsanız hacimli rimel tercih etmelisiniz. Ancak eğer hacimli olmasın diyorsanız kirpikleri uzun gösteren rimel tercih etmelisiniz. Burada en önemli noktalardan biri de rimeli en son uygulamanızdır. Aksi durumda rimel tüm makyajınızı bozabilir, kıyafetinize bulaşabilir.