Blog

Doğru Makyaj için Yüz Tipinizi İyi Tanımalısınız!

Dogru makyaj icin yuz tipinizi iyi tanimalisiniz

Kullandığınız ürünler ne kadar kaliteli ve çeşitli olursa olsun, eğer doğru makyaj tekniklerini uygulamazsanız istediğiniz sonucu alamazsınız. Makyaj alışkanlıkları edinmeden önce yüz tipinizi ve yüz kusurlarınızı çok iyi tanıyor olmalısınız ki kusurları doğru tekniklerle doğru bir şekilde kamufle edebilin.

Doğru Makyaj için Yüz Tipinizi İyi Tanımalısınız!

Yüz yapınızı yeterince tanımıyorsanız aynanın karşısına geçin ve yüzünüzü iyice izleyin. Gözleriniz birbirine çok mu yakın? Dudaklarınız kalın mı? Elmacık kemikleriniz yeterince belirgin değil mi? Yanak, göz, burun, alın ve çene birbiriyle orantılı mı? Kendinize karşı dürüst olun ve eksik gördüğünüz alanlar üzerine odaklaşın.

Gözlerinizi İyi Tanıyor Musunuz?

dogru makyaj icin yuz tipinizi iyi tanimalisiniz1Gözleriniz birbirine çok yakınsa odağı gözün kuyruk bölgesine çekmelisiniz. Rimeli sadece gözün kuyruk kısmındaki kirpiklere uygulayabilirsiniz. Göz pınarının olduğu alana açık tonlarda, kuyruk kısmına ise koyu tonlarda far uygulamalısınız. Eyeliner kullanmayı seviyorsanız gözünüzün tamamına eyeliner uygulamaktansa sadece göz kapağının ortasından başlayıp kuyruk kısmına kadar eyeliner çekmelisiniz.

Eğer gözleriniz birbirinden uzaksa tam tersini yapın. Yani odağı koyu tonlardaki far ile göz pınarlarına çekin. Kuyruk kısmına daha açık tonlar uygulayabilirsiniz. Burnun üst kısmına hafif koyu tonlarda fondöten uygulayarak mesafeyi kamufle etmiş olacaksınız.

Gözleriniz küçükse koyu renkli farlardan kaçının ve göz kalemi ile eyelinerı tüm göze uygulamayın. Gözlerinizi göz kalemi ile çerçevelerseniz gözleriniz normalinden çok daha küçük görünecektir.

Gözlerinizin yapısı hafif çıkık ise gölgelendirmeli far tekniğini uygulayabilirsiniz.