Blog

Doğru Makyaj Yapıyor, Doğru Teknikleri Uyguluyor Musunuz?

Dogru makyaj yapıyor dogru teknikleri uyguluyor musunuz

Tek Bir Yöne Yoğunlaş!

Herkesin söylediği yanlış bir tavsiyedir. Yüzünüzün sanki sadece yarısı boyanmış gibi bir görünüm elde etmenize neden olur. Neden sadece dudağınıza ya da sadece gözünüze makyaj yaparsınız ki? Dumanlı göz makyajı ve hoş bir kırmızı tonuyla güzelliğinize güzellik katmanız mümkün.

Rujunla Ojeni Aynı Renk Yap!

Demode olmuş bir kural daha. İki bölgenin aynı renkte olmasının uyumla alakası yoktur. Yeni nesil farklı renklerin uyumunu daha güzel yakalayabilir.

Saç Diplerini Gizle!

Saç uçlarınızla saç dipleriniz arasında ton farkı olabilir. Saç dipleriniz karartı şeklinde de görünebilir. Bu saç diplerinizi saklayacağınız anlamına gelmez ister at kuyruğu ister topuz yapıp farklı modellerle güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Kaşlarını Üstten Alma!

dogru makyaj yapiyor dogru teknikleri uyguluyor musunuzÜstten alınan kaşlar kötü görünecekmiş gibi düşünülür. Kaşların sadece alttan alınacağı sanılır. Oysaki güzel şekilli kaşlara sahip olmak için üstteki tüylerin alınmasında hiçbir sorun olmaz. Aynı zamanda seyrek kaşlara sahip olanların mutlaka kaşlarını boyamaları gerekir.

Kaşlarını İncelt!

Kadın dediğin ince kaşlı olurmuş gibi bir düşünce yerleşmiş kafalara. Önceler de çok moda olan bu kaş stili artık yerini kalın ve düz kaşlara bıraktı. Ne modaya uyum sağlamak zorundasınız ne de ince kaşlara sahip olmak zorundasınız. Yüz hatlarınıza uygun kaş modellerini uygulayabilirsiniz.

Ten Renginle Uyumlu Giyin!

Sizin sadece cildinizin rengi yok. Gözlerinizin, saçlarınızın, yaptığınız makyajın renkleri var. Yalnızca cildinize uyan tonlarda giyinmenize gerek yok. Kendinizi nasıl güzel hissediyorsanız öyle giyinin. Diğer renklerle uyumu da yakalayabilirsiniz.

Alt Kirpiğine Maskara Sürme!

Yanlış bir teşhis daha. Evet bazen alt kirpiği boyamak kişiyi yaşlı gösterebilir. Ancak kıyafetinize ve makyajınıza uygun düşüyorsa bu durum elbette alt kirpiklerinizi boyayabilirsiniz.