Blog

Doğru Ruj Seçimi Çok Önemli!

Dogru ruj secimi cok onemli

Ruj, makyaj denilince ilk akla gelen üründür. Her zaman çok güzel bir ürün olsa da doğru tene doğru ruj seçilmediğinde çirkin ve kötü bir durum oluşabilir. Bu yüzden ruj seçiminde her zaman dikkatli olmalısınız. Ruj seçmek için öncelikle cildinizi bilmeniz gerekir. Cildinize en uygun rujları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda gündüz mü akşam mı makyaj yapacağınız da dudak makyajını değiştirmektedir. Eğer gece dışarı çıkacaksanız tercihiniz kesinlikle parlak rujlardan yana olmalıdır.

İşte Size Doğru Ruju Seçmek için Birkaç Öneri!

dogru ruj secimi cok onemli 1Öncelikle başkasında gördüğünüz bir ruj güzel duruyor diye gidip kendinize o rujdan almamalısınız. Her ruj herkeste güzel duramaz. Öncelikle yüzünüzde olgun bir ifade istiyorsanız koyu renkli ve mat rujları tercih etmelisiniz. Daha genç ve taze görünmek istiyorsanız açık tonları kullanmalısınız. Parlatıcı etki yapan açık renk rujlar aynı zamanda dudaklarınızı olduğundan büyük göstermeye yarar. Eğer dolgun dudaklarınız varsa yüzünüz daha canlı görünür.

Dudakları kalın gösteren ruj ve parlatıcıları tercih edebilirsiniz. Ancak sürekli dolgunluk istiyorsanız ruju sürekli tazeleyin. Cilt renginiz açık tonlarda ise, şeffaf renkli rujları, pembe ve kırmızı renkleri tercih edebilirsiniz. Bunlar sizin cildinizde çok iyi duracaktır.

Buğday tenli iseniz koyu pembe, şarap, mor ve kahvenin açık tonlarını tercihe edebilirsiniz. Koyu tenli iseniz mutlaka çikolata tonlarını, uçuk morları ve kırmızının mat tonlarını tercih edin.

Bu özelliklere dikkat etmeniz ruj seçimizi kolaylaştırır. Ancak yine de her zaman en güzeli sizin kendinize yakıştırdığınızdır. Bu yüzden içinizin sesini de dinleyebilir veya doğal olma tercihini kullanabilirsiniz.