Blog

Dudak Kalemi Olmadan Ruj Nasıl Sürülür?

Dudak kalemi olmadan ruj nasil surulur

Kusursuz bir dudak makyajının temel gereksinimlerinden olan dudak kalemi, dudak çizgisinin belirginleşmesini sağlamaktadır. Sıradan bir kaleme benzeyen sivri ucu sayesinde dudak kenarları çizildiğinde belli bir sınır oluşturan bu kalem, aynı zamanda rujun daha kusursuz, hatasız ve dolgun görünmesine yardımcı olmaktadır.

Genellikle makyajda ruj uygulamasının ön adımı olarak kullanılan dudak kalemi, ruj kullanırken ortaya çıkan eksikleri tamamlama konusunda bir yardımcı ürün olarak görev almaktadır. Özellikle de asimetrik dudakların orantılı ve mükemmel bir görünüme kavuşturma konusunda yardımcı olan bu kalem, ruj kalıcılığını da artırabilmektedir. Genellikle dudak makyajında kalem kullanılması tavsiye edilirken, bazen dudak kalemi olmadan da ruj kullanabilmek mümkündür.

Dudak Kalemi Olmadan Ruj Nasıl Sürülür?

Dudak makyajında genellikle kusursuz bir görünüm elde edebilmek için dudak kalemi tercih edilmektedir. Ancak dudak kalemi kullanmadan ruj sürmek de mümkündür. Bu uygulama için öncelikle dudakları nemlendirmek gerekir. Özellikle e mat ruj kullanılacağı zaman çatlak bir dudak görünümünün önüne geçebilmek için bu işlem gereklidir.

Dudak kalemi olmadan ruj sürmek için bir ruj fırçası kullanılmalıdır. Bu sayede daha keskin bir dudak hatları ortaya çıkmakta ve simetrik bir uygulama gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca fırça sayesinde dudak köşelerini de belirgin hale getirebilir, tercihe göre çizgilerin dışına çıkarak daha dolgun dudaklar elde edebilirsiniz.

Dudak Kalemi Nasıl Kullanılır?

Dudak Kalemi Olmadan Ruj Nasıl SürülürDudak kalemi ile yapılacak olan dudak makyajında ise öncelik yine dudakları nemlendirmeden geçmektedir. Kozmetik ürünlerinin başında gelen dudak nemlendiricileri sayesinde daha canlı ve parlak dudak görünümü sağlanabilmektedir. Ardından dudak kalemi ile dudakların çerçevelenmesi ve iç kısımlara doğru uygulanması gerekir. Bu işlemin üzerine de ruj uygulanabilmektedir.

Bu işlemde de yine daha başarılı bir ruj uygulaması için fırça kullanabilirsiniz.

İdeal Bir Dudak Makyajı İçin Likit Kapatıcı da Uygulayabilirsiniz!

Dudak makyajında son rötuşları tamamlamak için dudak çevresindeki kusurları örtebilmek ve taşmış görünümü ortadan kaldırabilmek için likit kapatıcı da uygulanabilmektedir. Önemli bir kozmetik ürünü olarak geliştirilen likit ya da stik kapatıcılar, ciltte ki hemen hemen her kusuru örtebilecek nitelikte bir kişisel bakım ürünleri olarak tercih edilmektedir.