Blog

Dudak Kalemi Rujla Aynı Renk mi Olmalı?

Dudak kalemi rujla ayni renk mi olmali

Kişisel bakımına önem veren kişiler dudaklarının şık görünmesine dikkat ederler. Bu sebep dudak makyajı için birçok taktik vardır. Dudak bakımı için kullanılan kozmetik ürünleri ikilisinden ruj ve dudak kalemi üzerinde duracağız. Çünkü bu ikili doğru ve dikkatli kullanıldığında oldukça güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Dudak Kalemi Rujla Aynı Renk mi Olmalı?

Dudak makyajı rujla aynı renk olmalı mı? Bu sorunun cevabı makyajı hangi amaçla yapacağınızdır. Dudağınızın kenarlarını çerçeveleyip bu çerçevelerin etrafını da kalemle hafif bir şekilde boyamalısınız. Daha sonra bu işlemin üstüne ruj sürmelisiniz. Koyu renkli bir dudak kalemi kullanmak rujunuzun rengini de daha koyu göstermeye yarar. Eğer açık renkli bir dudak kalemi kullanmayı seçerseniz bu da rujunuzun rengini daha da açar.

Bir diğer püf nokta olarak koyu renkli ruj kullanımından sonra dağılma sorunu yaşanabiliyor. Bu durumda dudak kalemi kullanmak rujunuzun dağılmasını bulaşmasını önler ve daha düzgün gözükmesine yardımcı olur. Ruju sürmeden önce rujla aynı renkte dudak kalemi kullanarak dudaklarınızı doldurursanız, rujunuzun rengi çıkmaya başlasa da zemini aynı renkte olduğundan dudaklarınızın solgun gözükmesinden sizi korur. Böylelikle dudaklarınız daha uzun süre renkli ve canlı gözükür.

Dolgun dudaklara sahip iseniz dudak kalemi kullanarak bunu daha da ön plana çıkarma şansınız vardır. Dudaklarınızı çerçeveleyip dudak hatlarınız daha belirgin hale getirebilirsiniz. Dudak çizgisinin biraz üstünden dudak kalemi ile çerçeveledikten sonra üstünden ruj ile geçerseniz daha da dolgun duran dudaklara sahip olma şansınız vardır. Bunu yapabilmek için dudak kalemini rujdan bir ton koyu kullanmak önemlidir.

Dudak Nasıl Daha Dolgun Gösterilir?

dudak kalemi rujla ayni renk mi olmaliDudağı daha dolgun göstermenin yolları hep merak edilir. Bunun en kolay yolu dudak peelingi sürmektir. Peeling ölü derilerini atmanız konusunda sizlere yardımcı oluyor. Bunu dudaklarınıza uygulamak sağlık için faydalı olur. Dudak kalemini taşırarak sürdükten sonra orta kapatıcılıkta bir concealar sürebilirsiniz. Bu dudaklarınız dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Ombre dudaklar! Dudağınızın dış tarafını iç tarafına göre biraz da açık renkte boyarsanız ombre dudakları elde edersiniz. Bu durum dudaklarınızın daha dolgun gözükmesinde yardımcı olur.

Dudak Makyajında Hangi Renkler Tercih Edilmeli?

Bu soru dudağınız şekline göre değişiklik gösterir. İnce dudaklı iseniz açık renk ve bej rengi tonları sizin için en uygun olanlarıdır. Dolgun ve kalın dudaklı iseniz yumuşak pembe, kırmızı, berry, bordo, kahverengi gibi renkler sizin için uygunudur.