Blog

Dudak Kaleminin Kalıcı Olması için 7 Pratik Yöntem!

Dudak kaleminin kalici olmasi icin 7 pratik yontem

Günümüzde kadınların en çok özen gösterdiği konulardan biri de dudak makyajıdır. Genellikle kozmetik sektöründe ruj ya da dudak kalemlerinin uzun süre kalıcı olduğu iddia edilse de, dudak makyajı birkaç kahve, su ve yemek faslından sonra neredeyse yok denebilecek bir hale gelmektedir. Bu nedenle de kadınların hemen hemen hepsi dudak kaleminin kalıcı olması için neler yapılabileceği hakkında araştırma yapmaktadır.

Dudak Kaleminin Kalıcı Olması için 7 Pratik Yöntem!

Dudak Kaleminin Kalıcı Olması için 7 Pratik YöntemKadınlar, özellikle de zaman kısıtlaması olduğu durumlarda genellikle pratik yöntemlere başvurmaktadır. Dudak kaleminin kalıcı olması için de pek çok pratik yöntem bulabilmek mümkündür. Örneğin; dudak kalemini sürmeden önce dudakları makyaja hazırlamak, dudak balmı ya da astarı kullanmak, dudak kalemini sürmek, üzerine ruj uygulamak ve transparan bir pudra ile sabitlemek bu yöntemler arasında yer alırken, en uzun süreli kalıcılıklar için tüm bu yöntemlerin uygulanması gerekmektedir.

  • Dudakları Hazırlamak

Dudak makyajına başlamadan önce atılabilecek ilk adım dudakları makyaja hazırlamaktır. Pürüzsüz bir makyaj için de zemin olacak bu uygulamada dudakları temizlemek gerekmektedir.

  • Kuruluk ve Ölü Derinin Atılması İçin Dudak Balsamı Kullanmak

Şık bir görünüm ve uzun süre kalıcılık için uygulanabilecek yöntemlerden biri de dudak balmı kullanmaktadır. Özellikle özü derinin atılması, kuru ve çatlak görünümün ortadan kaldırılması için gerekli olan kozmetik ürünlerinden balsam, makyajı daha kalıcı bir hale getirebilme konusunda da yardımcı olmaktadır.

  • Rengin Eşitlenmesi İçin Dudak Astarı Kullanmak

Ruj ve dudak kaleminin daha kalıcı olması için dudak astarı da kullanmak gerekebilir. Üstelik bu uygulama rengin eşit bir şekilde dağılmasını da sağlayabilmektedir.

  • Dudak Kalemi Kullanmak

bu gibi uygulamaların ardından atılacak başka bir adım dudak kalemini sürmektir. Özellikle de fazla renk pigmenti içeren yumuşak dudak kalemlerini tercih etmeniz ve kalemi çizgilerden iç kısımlara doğru kullanmanız gerekmektedir.

  • Ruju Olduğu Gibi Sürmek

Dudak kaleminin daha kalıcı olması için üzerine ruj da kullanılmalıdır. Üstelik ruju fırçayla değil, bu aşamada direkt olarak sürmek gerekir.

  • Kat Kat Ruj Uygulamak

Dudak kaleminin üzerinde bir kat değil, birkaç kat ruj uygulanmalıdır.

  • Transparan Pudra ile Dudak Makyajını Sabitlemek

Gerçekleştirilen dudak makyajının daha kalıcı olması için sabitlenmesi gerekmektedir. Bu durumda kişisel bakım ürünlerinden transparan pudra etkili bir ürün olacaktır.