Blog

Dudaklara Uygun Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

dudaklara uygun ruj secimi nasil olmalidir 2

Karşınızdakini konuşmanızla, gülüşünüzle etkilemek istiyorsunuz. Dudaklarınızı seksi göstermek, dikkatleri dudaklarınıza çekmek istiyorsunuz. Büyülü dudaklara sahip olmak hiç zor değil. Yapmanız gereken tek şey dudaklarınıza uygun ruj rengini bulmaktan geçiyor!

Mekana Göre Ruj Seçimi

Gideceğiniz mekan, seçtiğiniz kıyafet, yaptığınız makyaj… Ve bunlara uyan bir ruj seçimi. Akşam yemeğinde, gece partisinde kırmızı, bordo, vişne çürüğü gibi renkleri tercih etmeniz gerekir. Gündüz gireceğiniz ortamlarda ise daha hafif ten renginizle uyumlu tonlar sizi alımlı gösterir. Gündüz kullandığınız tek başına bir parlatıcı bile etkileyici gösterebilir.

Tene Göre Ruj Seçimi

dudaklara uygun ruj secimi nasil olmalidirBelki de en dikkat etmeniz gereken nokta ten renginizle rujunuzun uyumu. Bu uyumu yakalayabilirseniz güzelliğinizi ortaya çıkarmış olursunuz. Ten rengiyle birlikte gözünüzü ve saç renginizi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Böylece daha mükemmel bir görünümünüz olur.
Esmer bir tene sahipseniz seçeceğiniz tonlar hafif ve yumuşak olmalıdır. Hafif pembeler size çok yakışacaktır. Koyu renkte saçlarınız, gözünüz ve teniniz varsa renk seçimini soğuk renklerden yapmanız gerekir. Eğer gözlerinizin rengi, saçlarınızın rengi ve ten renginiz açıksa daha sıcak tonlara yönelin. Her kusurunun hemen görünmesi açısından beyaz tenlilerin şansız olduğu düşünülse de neredeyse tüm ruj renkleri beyaz tenlilere çok yakışıyor.

Canlı ve Genç Görünmek İçin Tercih Etmeniz Gereken Rujlar

Işıltılı dudaklar sizi seksi gösterir. Sıcak renklerle daha genç görünebilirsiniz. Soluk renkleri tercih ederseniz dudaklarınızın aydınlanmasını sağlarsınız. Koyu renkler dudaklarınızı daha ince ve küçük görünmesine neden olur. Bu seçim kalın dudaklar için daha idealdir.