Blog

Dudaklarda ve Gözlerde Yeni Makyaj Trendi!

Dudaklarda ve gozlerde yeni makyaj trendi

2019 ilkbahar yaz sezonunda makyaj trendlerinin nasıl olacağını sizler için araştırdık. Gelin hep birlikte yeni sezonda makyaj trendleri neler olacak inceleyelim

2019’da Dudaklarda Makyaj Trendi

2019 yılı ilkbahar yaz mevsiminde genel olarak dudaklarda kırmızı renk kullanılacak. Mankenlerde dikkat çeken bir başka husus ise dudakların dolgun gözükmesini sağlamak için dudak kaleminin dudak kenarları dışından çekilmiş olmasıydı. Bunu yapmak dudakların dolgun ve kırmızı görünmesini sağlıyor. Ayrıca burada size bir tüyo verelim. Eğer rujunuzun daha belirgin bir kırmızı renk olmasını isterseniz rujunuzu sürmeden önce dudağınızı beyaz kalem ile yayıp dudak renginizi kapatıp daha sonra ruju sürerseniz istediğiniz kırmızı rengi elde edebilirsiniz.

2019’da Kirpiklerde Makyaj Trendi

Bildiğiniz gibi takma kirpikler son zamanlarda çok tutuluyor. Bu sezonda da takma kirpikler yine popülerliğini koruyor. Kirpiklerinizin dolun ve uzun görünmesini sağlamak istiyorsanız illaki takma kirpik kullanacak değilsiniz. Bunu iki kat maskara sürerek ya da hacimli kirpikleri satın alarak da elde edebilirsiniz.

2019’da Göz Makyajı Trendi

dudaklarda ve gozlerde yeni makyaj trendi 1Bu sezon gözlerde sık sık mavi ve yeşil renkleri göreceğiz. Far, göz kalemi, eyeliner’da mavi ve yeşil renk tonlarını kullanarak bu trende ayak uydurabilirsiniz.

Doğal Makyaj

Yine bu sezon ön planda olacak bir başka makyaj trendi ise doğallık olacak. Yüzünüzde oldukça az miktarda makyaj malzemeleri kullanıp doğal renkleri seçerek doğal makyaj trendine ayak uydurabilirsiniz.

2019’da Kaş Makyajı Trendi

2019 ilkbahar yaz sezonunda son olarak bahsedeceğimiz konu ise kaşların dolgun ve kalın görünmesi. Zaten kaşlarınız kalın ve dolgunsa bu sezon şanslısınız. Sadece kaşlarınızın etrafını toplamanız bu trende uymanız için yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek husus kaşlarınızı fazla inceltmemek olmalıdır. Şayet kaşlarınız çok dolgun değil ise kaş kalemi veya kaş tozu kullanarak bu sorunu aşabilirsiniz.