Blog

Dudaklarda Yeni Trend: Ombre!

Dudaklarda Yeni Trend Ombre

Ombre modasını ilk olarak saçlarda gördük. Kadınların en çok tercih ettiği saç rengi arasında yerini alan ombre halen daha en sık tercih edilen saç modelleri arasında yerini alıyor. Bu yıl Ombre modası dudaklarda da oldukça sık görülmektedir. Makyaj yaparken en çok önem verdiğimiz dudaklarda Ombre tekniğini nasıl yapılır?

Bunun için ilk olarak bilmeniz gereken şey ise Ombre dudakların sokak modasında da oldukça sık görüldüğüdür. Kıyafetleriniz ile uygun birkaç tondaki veya zıt renkleri dudaklarınızda da kolaylıkla uygulayarak sizler de bu modaya kolaylıkla ayak uydurabilirsiniz.

Göz Kalemleri ve Göz Farlarından Yararlanabilirsiniz

Dudaklarda Yeni Trenddudaklarda yeni trend ombreHem farklı hem de oldukça etkili bir görünüm isteyen kadınlar için kesinlikle en iddialı moda akımlarında birisi de Ombre dudaklardır. Ombre tekniğini dudaklarınızda uygulamak için ise sadece rujlardan değil göz kalemlerinden ve göz farlarından da yararlanabilirsiniz. Bunun için de hangi renk tonlarını kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Önemli olan dudaklarda Ombre tekniğini kullanırken renk geçişlerinin etkili bir şekilde yapılabilmesidir. Renk geçişlerinin kötü yapılması kötü görüntüler doğuracaktır. Bu nedenle eğer ombre dudaklar hakkında deneyiminiz yoksa ilk olarak evinizde birkaç deneme yapmalısınız.

Renk Geçişleri için Dudak Fırçası

Renk geçişlerini yapabilmek için dudak fırçasını kullanabilirsiniz. Eğer dudak fırçanız yok ise temiz bir makyaj süngeri ile de renk geçişlerini kolaylıkla yapabilir ve kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Renk geçişlerinde aynı tonları kullanabileceğiniz gibi farklı tonları da tercih edebilirsiniz. Önemli olan geçişlerin doğal olarak yansımasıdır. Kırmızı pembe turuncu tonlarını tercih etmek yerine, kırmızı mavi ve sarı renklerinden de çok güzel geçişlerde elde edebilirsiniz.

Genellikle koyu bir dudak kalemi ile başlayan renk geçişlerinde dudaklarınızın iç kısımlarını daha açık tonlar ile sonlandırabilirsiniz. Renk geçişlerinin profesyonel bir şekilde yapılabilmesi için ise renkleri dudaklarınıza yedirmeniz daha etkili sonuç almanızda yardımcı olacaktır.

Ombre dudak makyajında dudak veya göz kalemi ile dudak çevrenizi belirgin bir hale getirmeli, devamında ise diğer renk seçeneklerini sırası ile dudaklarınıza uygulamanız gerekmektedir.