Blog

Dumanlı Göz Makyajı ile Çevrenizi Büyüleyin!

cekici gorunmek icin kesinlikle bunlari yapin 1

Dumanlı göz makyajı son zamanlarda kadınlar tarafından en çok tercih edilen sonbahar göz makyajlarından. Dumanlı göz makyajı en çok merak edilen makyaj türlerinden biridir. Dumanlı göz makyajını yapmak için hem püf noktalarını bilmeli hem de doğru makyaj malzemelerini kullanmalısınız.

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajı yapmak için öncelikle siyah göz kalemi ile üst göz kapağına bir baz yapıyoruz. Gece siyahı kullanıyoruz, kirpik diplerine iyice sürüyoruz. Sonra göz üstüne doğru iyice yoğunlaştırıyoruz. Sonra bir far aparatı veya parmağınız ile en baştan en uca doğru ve gittikçe artacak şekilde göz kapağına yayıyoruz.

Siyah, gri ve beyazın tonlarından oluşan dörtlü far kullanarak kalemle yayılan yerlerin üzerinden geçiyoruz. Böylece gözümüze derinlik kazandırmış oluyoruz.

dumanli goz makyaji ile cevrenizi buyuleyinDumanlı göz makyajı yaparken kullanılacak bir başka püf noktası ise gözaltına aynı renk göz kalemi değil farklı renkte göz kalemi kullanmaktır. Örneğin göz kapağında gece siyahı rengini kullandığımız için gözaltında koyu kahverengi kullanabiliriz. Böylece gözaltı bölgesini dengelemiş oluyoruz. Üst bölgeyi daha farklı göstermiş oluyoruz.

Başka koyu kahverengi bir far alarak göz üstünde kaşa doğru daha üst tarafa sürüyoruz. Böylece göze daha bir fazla derinlik katmış oluyoruz fakat donuklaştırmamış oluyoruz. Etkili makyaj ile ağır makyaj arasındaki farkta budur.

Siyah maskara ile kirpikleri de belirginleştirdikten sonra dumanlı göz makyajı tamamlamış oluyor.

Dumanlı Göz Makyajı ile Çevrenizi Büyüleyin!

Dumanlı göz makyajının nasıl yapılacağı hakkında fikir edindiğinize göre sıra geldi makyaj malzemesi seçimlerine! Dumanlı göz makyajı ile herkesi kendinize hayran bırakmanız için makyajın kalıcılığı son derece önemlidir. Eğer makyajınız gün boyu kalıcı olmazsa gün boyu tekrar tekrar tazelemeniz gerekir. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız far, maskara, göz kalemi seçimlerinizi kaliteli makyaj malzemelerinden yana yapmalısınız.