Blog

Dumanlı Göz Makyajı!

Dumanli goz makyaji ile cevrenizi buyuleyin

Dumanlı göz makyajı son zamanların en sık tercih edilenleri arasında yerini aldı. Halen daha en çok aranan ve uygulanan makyajları arasında. Göz makyajı belki en çok önem verilmesi gereken makyaj bölgelerinden biridir. Gerek günlük gerek gece makyajı gerekse düğünde her zaman gözler ön plana çıkarılır. Gözlere belirginlik, çekicilik kazandırmak, diğer yüz bölgelerinin ise doğal olması fazlasıyla dikkatleri üzerinize çekmek için yetecektir. Dumanlı göz makyajı da dikkatleri üzerinize toplamak için ideal bir tercih olacaktır. Peki Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz?

Dumanlı Göz Makyajı Yapmanın İlk Adımı

dumanli goz makyajidumanli goz makyajiDoğal ışıltınızı ön plana çıkarmakla işe başlamalısınız. Gözlerinizin odak noktası olması için geri kalan makyajınızı mümkün olduğunca sade yapmalısınız. Cildinizde kızarıklık, akne gibi ton eşitsizlikleri varsa, kapatıcı ile kapatmalısınız. BB kremle cilt rengini eşitlemelisiniz. BB krem tercihlerinizi ise cilt renginize en yakın olanından yana yapmalısınız. Eğer BB Kreminiz yoksa Hedisam üzerinden size en uygun BB Kremi inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

İkinci Adım

Gri ve tercihen mat bir farı göz kapaklarınıza uygulamalısınız. Bu uygulamayı yaparken farı fazla yukarı çıkarmamaya özen göstermelisiniz. Bir makyaj fırçasıyla aynı farı alt kirpik çizgine de uygulamalısınız.

Üçüncü Adım

Siyah bir göz kalemi ile göz çevrenizi çerçevelemelisiniz. Sonrasında ise çarpıcı sonuçlar yakalamak için bir kulak çubuğu yardımıyla kalemi dağıtmalısınız.

Dördüncü Adım

Yoğun göz makyajını birkaç kat maskarayla ve topaklanmayı önlemek için hafif zig zag hareketlerle sürerek sonlandırmalısınız.

Beşinci Adım

Belirginlik için elmacık kemiklerine allık uygulayın. Uyguladığınız allığın rengi de yine hafif ve açık tonlara olmalıdır. Eğer koyu renklerde allık tercih ederseniz dumanlı göz makyajınız sönük kalacaktır. Dudaklarınız için nude bir dudak parlatıcısını tercih edebilirsiniz. Bunun yerine mat renklerde tercih edebilirsiniz. Dudak parlatıcısı renginin tercihinde de yine dudağınıza en yakın rengi uygulamalısınız. Eğer dudak renginize uygun parlatıcınız ya da rujunuz yoksa Hedisam üzerinden dudak için makyaj malzemelerini inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.