Blog

Dumanlı Göz Makyajının Püf Noktaları!

Dumanlı Göz Makyajının Püf Noktaları

Duman rengine boyanmış bir göz, ne kadar dramatik olursa olsun her zaman yumuşak ve kadifemsidir. Bu da göz alıcı, bakımlı bir görünüm sunar. İşin sırrı füme rengini gri, kahve, mor, koyu yeşil, kömür ve lacivert gibi daha koyu tonlarla dikkatle karıştırmaktadır. En koyu rengi kirpik diplere sürüp, yukarı çıktıkça rengi açarak sadece bir renk kullanmışsınız gibi bir izlenim yaratmaya çalışmalısınız.

Göz Şeklinize Göre Göz Kaleminizi Kullanmalısınız

Kırışmayı önlemek ve damarları kapatmak için alt ve üst göz kapaklarınıza biraz kapatıcı sürmelisiniz. Kirpiklerinizi kıvırmalı, gözlerinizi şeklini belli edecek şekilde çerçevelemelisiniz. Eğer gözleriniz birbirine yakınsa göz kalemini sadece dış kenarlara, eğer normal aralıktaysa üst gözkapağının tümünün içine çekmelisiniz. Göz kapağınızı dışa doğru nazikçe germelisiniz. Bunun nedeni ise kaleminizin düzgün bir çizgi çizerek üzerinde kayabilmesidir.

Uzun ve Çekici Gözler İstiyorsanız Buna Dikkat!

dumanli goz makyajinin puf noktalariGözlerinizi daha uzun göstermek için çerçeveyi dış kenarlara doğru uzatmalısınız. Yayılmayı önlemek için ise pudralama işlemi gerçekleştirmelisiniz. Ardından çizgileri yumuşatmak ve çerçevenizin silinmesini önlemek için göz kaleminizle aynı tondaki toz farını çizdiğiniz çerçevenin üzerinden geçirmelisiniz. Aynı rengi kirpiklerinizin altına gelecek şekilde aşağı göz kapağınıza da sürmelisiniz.

Lekeleri Temizlemeyi Unutmayın!

Göz bölgenizi dramatize etmek için kaş kemiğinize aydınlatıcı kullanmalısınız. Kullandığınız renkleri iyice karıştırmalı ve bir parça pamukla, varsa hatalı yerleri ve lekeleri temizlemelisiniz. Aşağı ve yukarı kirpiklerinize iki hafif kat rimel sürmeli, birbirlerine yapışmalarını engellemek için kirpik fırçasıyla taramalısınız.

Dudak Fırçasını İhmal Etmeyin!

Rujunuza uygun renkte bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçevelemeniz, bunun devamında ise tüm dudak bölgenize ruj sürmelisiniz. Kenarlara ulaşabilmek için ise dudak fırçası kullanmalısınız.

İlk Defa Yapıyorsanız Göz Kalemi Kullanmalısınız

Göz kalemlerinizin uçlarını kalemtıraşla açmalısınız. Ancak hassas göz çevresine uygulamadan önce elinizin üzerine bir çizgi çizerek sivriliğini azaltmalısınız. Acemilik döneminizde göz kalemi tercih etmelisiniz. Bunun nedeni ise kontrolünün daha kolay olması ile daha yumuşak bir görünüm sağlamasıdır. Eğer düz bir çizgi çizemiyorsanız kirpik dipleriniz boyunca kısa kısa çizikler atarak birleştirebilirsiniz. Göz kapağınızla kirpik diplerinizin arasından derinizin görünmemesine dikkat etmelisiniz. Gözün alt iç kenarında sürme ya da göz farı kullanmalı ve dış kenara kadar uzatmalısınız.