Blog

El ve Ayak Bakımı!

el ve ayak bakimi 1

Güzel olmak her kadının en çok istediği şeydir. Günümüzde birçok kadın bu amaçla büyük çabalar sarf ediyor ve belki de gün içinde saatlerini bu konuya harcıyor. Eller ve ayaklar da özen gösterilmesi gereken noktalardan oluyor. Çünkü vücudun birçok yükünü onlar kaldırıyor. Ev işi yapılırken, yürürken yıpranmalar meydana geliyor. Bu durum görüntüde büyük sorunlar yaratıyor ve ardından sağlık sorunları da getiriyor. Manikür ve pedikür yaptırmaya ise hem vakit hem de para bulunamayabiliyor. Ancak düzenli olarak el ve ayak bakımı yapılması gerekiyor.

Öncelikle ellerin ev işi yaparken korunması gerekiyor. Çünkü sürekli suya, farklı sıcaklıklara maruz kalınması kurumaya, çatlaklara yol açıyor. Ayrıca tırnaklarda da hoş olmayan görüntüler yaratıyor. Bu yüzden temizlik yaparken mutlaka ellerin korunması gerekiyor. Ayrıca nemlendiriciler ve ele uygulanabilecek peelingler ile de büyük bir adım atılmış oluyor. Özellikle kış aylarında yaşanan sorunlar kadınları daha fazla önlem almaya itiyor. Tırnak bakımı için ise limon kullanmak günümüzde yaygın bir biçimde tercih ediliyor. Ayrıca limon suyu tırnakların görünümünü de güzelleştiriyor. Eczanelerde satılan tırnak güçlendiricileri de oldukça uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Bu sayede çabuk kırılmalar engellenebiliyor.

El ve Ayak Bakımı 1el ve ayak bakimiEl ve ayak bakımının önemi ile birlikte piyasada satılan ürün sayısı her geçen gün artıyor. Bu ürünlerin bir kısmı da oldukça fayda sağlıyor. Ponza taşı da günümüzde fazlasıyla ünlenmiş bulunuyor. Geçmişte herkes tarafından bilinen günümüzde modern hayatın da bir parçası olan bu doğal taş ölü derileri cildi tahriş etmende alabiliyor. Ancak en çok ayak bakımında işe yarıyor. Çünkü sıcak suyla dahi yumuşamayan topuklardaki sıkıntılar bununla giderilebiliyor.

El ve ayak bakımı yapılırken korumayı da atlamamak gerekiyor. Eğer alerjik durum yoksa vazelin sürüldükten sonra giyilebilecek pamuklu ve yünlü çoraplar nemlenme açısından oldukça fayda sağlıyor. Ayakların havalandırılması ise mutlaka gerekiyor. Çünkü gün boyu ayakkabılar içinde kapalı kalınması sonucu mantar gibi hiç de hoş olmayan sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu yüzden ayakları ıslak bırakmamak da gerekiyor. Ayakların ve ellerin kadınların en çok dikkat edilen yerleri olduğunu unutmamak gerekiyor. Bazı insanlar her ne kadar aksini söylese de görünümle ilgili ilk ipuçları buralardan oluşuyor.