Blog

Ela Gözlüler ve Makyaj Önerileri!

Ela Gözlüler ve Makyaj Önerileri

Etkili bakışlar her kadın ve karşı cins için elbette çok önemlidir. Ancak bir renk karmaşası yaratmak yerine tek yöne yoğunlaşırsanız gözlerinizi ön plana çıkaracaktır. Özellikle ela gözlüler için makyaj olarak püf noktası renk tonlarının uyumunda saklıdır. Ve en önemlisi ten renginize uyacak seçimleri bulmanızdır. Aksi durumda yapılan makyajlar karşı tarafa çok kötü bir görüntü verecektir.

Ela gözlüler için makyaj yönteminin daha avantajlı yönleri vardır. Çünkü renk seçimleri ve giyiminize göre gözleriniz bazen yeşile, bazen maviye, bazen ise açık kahveye bürünebilir. Bu noktada her şey sizin elinizde!

Ela Gözlülerde Göz Makyajı

Göz renginizi öne çıkartmanız için uygulamanız gereken tonlara dikkat etmeniz gerekir. Tercihiniz keskin hatlar yerine daha belirsiz geçişlerden yana olmalıdır. Yani siz eyeliner yerine göz fırçası ile orantılı bir şekilde dağıtacağınız kalem, sizin için mükemmele ulaşmanın yoludur.

Dikkat çeken net bakışlar için öncelikle göz kapağınızın üstüne ve altına farklı tonlarda uygulama yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Alt kısmı için kahve tonlarını kullanmalısınız ki göz bebeğiniz ve gözünüzün hareli dokusu usta bir ressamın yaptığı tablo gibi zıt renklerin yansımasıyla ışıldamaya başlasın.

ela gozluler ve makyaj onerileriAmacınız buğulu ve gizemli bakışlar ise sizin renginiz yeşil tonlarıdır. Uçlara doğru koyulaşan bir far uygulaması ile bakışlarınıza daha çok anlam katabilirsiniz. Eğer bakışlarınıza derinlik kazandırmak istiyorsanız sizin favori renginiz lacivert tonlarıdır. Bu sayede hem deniz gibi derin hem de gökyüzü gibi sonsuz bakışlara sahip olabilirsiniz. Yazın havasına ve sıcaklığına bürünmek isteyenler için en doğru seçim mor ve pembe tonlarıdır. Bu seçim ile cıvıl cıvıl bir görünümle beraber yazın ruhuna da kavuşabilirsiniz.

Gece ya da özel bir davete hazırlanıyorsanız yapacağınız makyaj ise şüphesiz altın veya griden (metalik) yana olmalıdır. Ela gözlüler için bu göz makyajı sizin bakışlarınızı en çarpıcı kılacaktır.

Tüm bunların yanı sıra en önemli tüyonuz makyajınızın tamamlayıcı yönlerini keşfedebilmenizdir. Kirpiklerinizi belirginleştirecek uygun bir rimel, doğal bir fondöten, bronz bir allık ve açık tonlarda kullanacağınız bir rujla hoş tarzınızı yakalayabilirsiniz.